Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Antiandrojen Kullanımı RU58841 Kullananlar Yorumları

 • #6158

  RU58841 Kullananlar Yorumları

  RU58841 kullananlar yorumlarını deneyimlerini konu altından paylaşabilirler. Ru58841 saç dökülmesini önlemek için yeni bir alternatif topikal tedavi seçeneği. RU58841 kullananlar yorumlarını bu konu altından paylaşırlarsa kullanmak isteyen insanlara faydalı olabilirler. Ru58841 saç dökülmesini önleme ve saç büyümesi için araştırma ve çalışma sonuçlarını sizler için bir araya getirdik. Bu yazıda RU58841 hakkında bilgi edineceksiniz. Ne olduğunu, saç dökülmesini tersine çevirmede ne kadar etkili olduğunu, nasıl kullanılacağını, nasıl yapılacağını ve ilişkili yan etkileri öğreneceksiniz. Bu kimyasalın saçınızı ne kadar etkili bir şekilde yeniden büyütebileceğini (bilimsel araştırmalardan) göreceksiniz.

  Saç dökülmesi için her türlü ilacı denediyseniz, sadece hayal kırıklığı yaratan sonuçlar gördüyseniz, kesinlikle yalnız değilsiniz. Aslında bu, erkek tipi kellik veya androgenetik alopesiden muzdarip birçok kişi için ortak bir deneyimdir. Kapsamlı araştırmalara ve hevesli kullanıcılara rağmen, hala sınırlı farmasötik seçenekler var. Ayrıca, bu ilaçların çoğu ya etkisizdir ya da zamanla etkinliklerini yavaş yavaş kaybeder. Uzun süredir var olan ancak gözden kaçmayı başaran bir seçenek daha var: RU58841. Saç dökülmesi topluluğunun aktif bir üyesiyseniz, muhtemelen bu bilinmeyen kimyasalı duymuşsunuzdur. Aksi takdirde, bunun bir marka losyonun bir bileşeni olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz.

  RU58841 ( RU-58841, PSK-3841 veya HMR-3841 olarak da bilinir ), diğer tüm yöntemleri tüketmiş kişiler için bile saç büyümesi üzerindeki etkileriyle dikkat çeken bir bileşiktir. Birçoğu, bu “sihirli hapın” geri dönüşü olmayan hasar görmüş bölgelerde inatçı tüylerin yeniden çıkmasına yardımcı olduğunu iddia etti. Hatta bazıları saçlarının tamamını geri kazandığını iddia ediyor. Ancak FDA, RU58841’in kullanımını onaylamamıştır. Hiçbir düzenleyici kurum, insanlarda kullanımını onaylamadı bile. Doktorunuz bunu reçete edemez ve eczaneniz size satmaz. Sadece “araştırma amaçlı” edinebilirsiniz.

  RU58841’in Hikayesi

  RU58841 yeni bir buluş değildir. Fransız bilim adamları ilk olarak 1970’lerde geliştirdiler. Prostat kanseri için tedaviler arıyorlardı. RU58841’i topikal kullanım için steroidal olmayan, antiandrojenik bir bileşik olarak sentezlediler. Bu şekilde daha az sistemik yan etki olacaktır. Sıçanlar üzerinde test ettikten sonra, saç büyümesini desteklediğini keşfettiler. Araştırmacılar, RU58841’in akne ve alopesi gibi androjene bağlı cilt bozukluklarının topikal tedavisi için faydalı olabileceği sonucuna vardılar. Ancak araştırma veya üretim için herhangi bir ek plan yapmadan önce, şirketleri diğer iki şirketle birleşti. Sonunda, hala belirsiz nedenlerden dolayı projeden vazgeçildi. Birkaç yıl sonra, ProStrakan adlı bir şirket RU58841’in haklarını satın aldı. ProStrakan, ilacı PSK3841 olarak yeniden adlandırdı. 2005 yılında şirket, Faz II denemesi yürütmeyi planladığını duyurdu. 2010’da tam bir lansman yapmayı planladılar. Şirket, Aşama I ve II denemelerini yürüttü, ancak hiçbir zaman Aşama III araştırmasına başlamadı. Günümüzde, RU58841 hakkında daha fazla araştırma yapılmamaktadır. Dramatik bir gelişme olmadıkça bu ilaç asla piyasaya çıkmayacak. Bugün itibariyle sadece saç dökülmesi için ruhsatsız değil, insanlarda kullanımı bile onaylanmamıştır.

  Saç Dökülmesinin Arkasındaki Bilim

  Androjenler, hem anatomik hem de fizyolojik olarak cinsel olarak ilişkili gelişimden sorumlu olan erkeklik hormonlardır. Ağırlıklı olarak adrenal bezlerde ve testislerde üretilirler. En iyi bilinen androjen testosterondur. Testosteron (yan ürünü olan bir diğer androjen dihidrotestosteron (DHT)).
  Androjenler, cinsel özelliklerin olgunlaşmasını ve korunmasını kontrol etmede önemli bir role sahiptir. Erkekler için hem testosteron hem de DHT, penis, skrotum ve prostatın oluşumu ve büyümesi için çok önemlidir. Ek olarak, spermatogenez veya sperm üretimi süreci için gereklidirler. Ayrıca birçok ikincil erkek özelliğini de kontrol ederler . Örneğin, kas kütlesindeki artış, sesin kalınlaşması ve vücut kıllarının büyümesi. Serumdaki serbest testosteronun yaklaşık %5’i 5-alfa redüktaz adı verilen enzimler tarafından DHT’ye dönüştürülür. 5-alfa redüktazın iki formu vardır: Tip I ve Tip II. Tip I, dermisin karaciğer ve yağ bezlerinde eksprese edilir. Dermiste, sebum üretiminden büyük ölçüde sorumludur. Bu, cildi yağlamak ve nem kaybetmekten korumak için gereklidir.

  Tip II ise derinin prostat ve dermal papilla hücreleri gibi alanlarda ifade edilir. Prostatın ve saç köklerinin uyarılmasına katkıda bulunur. Bu iki enzim birlikte testosteronu daha güçlü DHT’ye dönüştürür. DHT, insan işleyişi için ne kadar gerekliyse, yetişkinlikte bazı hassas erkekler için sorunlara neden olabilir. Saç derisinde, saç dökülmesinin suçlusu olduğu gösterilmiştir.

  DHT Saç Dökülmesine Neden Bu Kadar Etkili?

  Şu anda DHT ve alopesi (2) arasındaki bağlantı için net bir açıklama yoktur. Testosteron DHT’ye dönüştürüldüğünde bir kısmı saç köklerine ulaşır. Bir kez orada, dermal papilla hücrelerinde bulunan androjen reseptörlerine bağlanır. Bu reseptörlere bağlandığında, hücrenin sitoplazmasında bir dizi olayı tetikler. Bu değişikliklerin bazıları, belirli gen fonksiyonlarının modifikasyonunu içerir. DHT’den etkilenen bu biyokimyasal yollardan hangisinin saç büyümesini engellediği henüz tam olarak belli değil. Tehlikeli foliküler hücreler, özellikle anajen fazın süresini azaltarak, büyüme döngüsünü değiştirmeye başlayacaktır. Bu olduğunda, hızla bölünen ve yeni saç oluşturan hücreler zamanından önce duracaktır. Birbirini takip eden her saç büyüme döngüsü ile saç telleri kısalır ve incelir. Buna minyatürleştirme denir. Saçsız kafa derisi ile ilgili sık görülen bir diğer sorun da zayıf kan dolaşımıdır. Bu, temel vitaminleri, mineralleri, antioksidanları ve proteinleri hücreleri beslemekten alıkoyabilir. Bu aynı zamanda foliküllerin ortalama büyüme süresini de azaltacak ve gelişim sorunlarını daha da kötüleştirecektir. DHT’nin saç büyümesi üzerindeki olumsuz etkileri hemen belli olmayacaktır. Erkek tipi kellik yavaş, kademeli bir süreçtir.

  Arkasındaki Bilim RU58841

  Finasterid (Propecia) gibi saç dökülmesine yönelik birçok ticari ilaç, testosteronu DHT’ye dönüştüren enzim olan 5-alfa redüktazı spesifik olarak inhibe ederek çalışır. Ancak DHT’nin sistemik düzeyde düşürülmesi sadece saç köklerini değil vücuttaki tüm dokuları etkiler. Bu, vücudun DHT’nin düzgün çalışmasına dayanan kısımları üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir. Daha önce belirtildiği gibi, RU58841, topikal bir anti-androjeniktir. Bu, saç köklerindeki androjen reseptörlerine bağlanarak DHT’nin etkilerini ortadan kaldırdığı anlamına gelir. Bu daha sonra DHT’nin bu reseptörlere bağlanmasını önler. Sonuç olarak, minyatürleştirme süreci hiçbir zaman başlamaz ve saç normal büyüme döngüsüne girer. RU58841 ayrıca hasarlı foliküllerin normal anajen faza geri dönmesi için zaman tanıyarak hücresel iyileşmeye yardımcı olur. RU58841 topikal olduğundan ve vücutta DHT üretimini engellemediğinden, kandaki DHT seviyeleri muhtemelen etkilenmez.

  Mevcut Araştırma

  RU58841’in saç uzatma özelliklerini gösteren bazı olumlu çalışmalar var. Ancak, 58841 RU58841’in hakları devredildiğinden, yayınlanan yeni bir çalışma bulunmamaktadır. Ayrıca, mevcut çalışmaların hiçbiri RU58841’in uzun süreli, uzun süreli kullanımının yan etkilerini incelememiştir.

  İnsanlar Üzerindeki Çalışmalar

  Sonunda ilacın haklarını elde eden şirket olan Prostrakan, 2000’lerin başında insanlarla iki klinik deney yaptı.

  İlki, güvenliği değerlendirmek için Fransa’da okuduğum bir aşamaydı. Erkek tipi kelliğe sahip 30 erkek, 4 hafta boyunca günde iki kez başlarına %5’lik solüsyon uyguladılar. Bu çalışmanın sonuçları hiçbir zaman yayınlanmadı. Tüm göstergeler olumluydu çünkü şirket daha sonra bir faz II denemesi yaptı.

  Faz 2 denemesi, plaseboyu iki RU58841 solüsyonuyla karşılaştırdı: %2,5 ve %5 kuvvet. Toplam örneklem büyüklüğü 120 saçsız erkekti. 6 aydan fazla tedavi gördüler.

  Yine, bu çalışma hiç yayınlanmadı, bu yüzden tam sonuçlara sahip değiliz. Sızıntılara göre, sonuçlar daha iyi olmasa da finasterid ile karşılaştırılabilirdi.

  Bu başarılı denemelerden sonra şirket, bir faz III denemesi ile devam etmeyi planladı. Açık olmayan nedenlerden dolayı, bu asla olmadı. Bazıları bunun, ilacın çok dengesiz olması ve sınırlı bir raf ömrüne sahip olması nedeniyle olduğunu söylüyor. Bir başka olasılık da, Prostrakan’ın basitçe bileşiğin yeterince karlı olmayacağına karar vermesidir.

  RU58851 Yan Etkiler

  RU58441’in yan etkilerini ölçen boylamsal bir çalışma yoktur. Bu, bunların ne olduğunu kesin olarak bilmediğimiz anlamına gelir.

  Yan etkilerle ilgili her türlü bilgi, çevrimiçi referanslardan ve fizyolojik süreçlerle ilgili mevcut bilgilerden elde edilir. Tüm ilaçlar gibi, her kullanıcı farklı tepki verebilir.

  Ne yazık ki, kimyasalla deney yapan bazı kullanıcılar sistemik etkiler bildiriyor. Bazıları devam etmemeyi gerektirecek kadar ciddiydi.

  RU58841’in yalnızca son birkaç yılda (araştırma amaçlı) mevcut olduğu göz önüne alındığında, kronik kullanımdan sonraki yan etkileri kesin olarak bilmek mümkün değildir.

  Bu ilacın sadece DHT ve testosteronu değil tüm androjenleri bloke ettiğini hatırlamak önemlidir . Küçük izleri bile kan dolaşımına ulaşırsa, herhangi bir androjen alıcısını bulur ve ona bağlanır. Bu nedenle kullanıcılar son derece dikkatli hareket etmelidir.

  Bildirilen bazı yan etkiler şunlardır:

  • Erektil disfonksiyon
  • Düşük libido
  • Göğüs ağrısı
  • Düzensiz kalp atışı
  • Düşük ruh hali
  • Tükenmişlik
  • düzensiz uyku
  • Cilt tahrişi

  RU58841 Nereden Satın Alınır

  Şu anda, RU58841 en popüler tedarikçiler olarak Aliespres ve Alibaba gibi çin menşeili alışveriş sitelerinde çevrimiçi olarak satın alınabilir. Sadece araştırma ve laboratuvar deneyleri için satın alabilirsiniz.

  Bunu iyice düşündüyseniz ve bunu denemeye karar verdiyseniz, en az %99 saf kalite seçtiğinizden emin olun. Ayrıca, hiçbir şeyin yerinde görünmediğinden emin olmak için etiketi dikkatlice okuyun.

  Çünkü öyle unutmayın değil FDA düzenlenmiş toz olarak reklamı olmayabilir.

  Aldığınız ürün saf toz halde size ulaşır ve kendiniz bunu topikal losyon olarak hazırlayacaksınız.

  RU58851 Losyon Nasıl Hazırlanır

  İki temel bileşene ihtiyacınız olacak: bir torba beyaz toz içinde gelen RU58841 ve bir araç . RU58841 araca girecek ve ardından doğrudan saça uygulayacaksınız.

  Araç, toz haline getirilmiş RU58841’in sıvı bir infüzyon halinde çözülmesine yardımcı olur. Bu, cilt bariyerini geçmesine ve saç köklerine ulaşmasına izin verir.

  Malzemeler:

  • Ham RU58841 tozu. Kane, Anagen Inc veya diğer saygın şirketlerden 5g, 10g veya 20g’lik paketlerde sipariş edebilirsiniz.
  • Küçük, doğru dijital ölçek (üçüncü ondalık basamağa gittiğinden emin olun, 0,001)
  • 1 ml damlalık
  • Küçük ölçü kaşığı
  • 20 ml cam şişe (PG ve everclear’ı karıştırmak için)

  Araç (önceden hazırlanmış çözümler varsa):

  • Propilen glikol
  • Everclear alkol, 190 kanıt = %95

  Karıştırma Prosedürü:

  1. Cam şişenizi alın ve dijital teraziye yerleştirin. Tartı 0’a sıfırlanacak şekilde DARA işlevine basın. Bu, şişeyi değil tozu doğru bir şekilde tartmak için gereklidir.
  1. RU58841 tozunuzu alın ve tam olarak 50 mg veya ne kadar kullanmak isterseniz alın. 100 mg’ı aşmasını ÖNERMEYİN. Bu çok güçlü olabilir ve sistemik absorpsiyon şansını arttırır.
  1. 0,7 ml Everclear alkol çıkarmak için 1 ml damlalığınızı kullanın. Toz ile birlikte şişeye yerleştirin. Toz Everclear içinde tamamen eriyene kadar karışımı (karıştırma aletinin temiz olduğundan emin olun) döndürün veya karıştırın.
  1. 0,3 ml propilen glikol çıkarmak için 1 ml damlalığınızı tekrar kullanın ve toz ve Everclear ile karıştırın. Ara sıra karıştırarak veya karıştırarak 10 dakika kadar bekleyin. Not: Bu tarifte yüzde 70/30 oranında Everclear/propilen glikol kullanılmaktadır. Oranı istediğiniz gibi ayarlamakta özgürsünüz.

  Çözeltileri daha büyük partiler halinde yapmak istiyorsanız, yukarıdaki talimatları izleyin, ancak 50 ml’lik bir cam beher alın ve bunun yerine ~2,5 gram RU58841 alın. Tozu 35 ml Everclear ve 15 ml propilen glikol içinde çözün. Bu, 50 ml’de veya 50mg/ml’de %5 RU58841 ile sonuçlanacaktır.

  RU58841 Ne Zaman ve Nasıl Kullanılır

  Çözeltiyi saçınızı yıkadıktan ve kuruttuktan sonra 20 dakika içinde uygulamak en iyisidir. Deride sebum RU58841 çözümün etkinliğini azaltarak, sizin kafa derisi yağlı yapacaktır.

  Duştan önce peeling yapmak ayrıca kafa derisinin eski, ölü deri hücrelerini dökmeye ve alttaki taze, yeni hücreleri ortaya çıkarmaya yardımcı olabilir. Bununla birlikte, pul pul dökülmeyi haftada sadece bir veya iki kez ile sınırlamayı deneyin. Aşırı peeling, kafa derisini kırmızı, hassas ve hassas bırakacaktır.

  Çözeltiyi, damlalığı kullanarak kafa derisinin etkilenen bölgelerine dikkatlice uygulayın. Saçınızın bakımını yaptırmak istediğiniz bölgelere de uyguladığınızdan emin olun. Çözelti çok sulu olduğundan, etrafa eşit bir şekilde yayılmasına yardımcı olması için eldivenli eller kullanabilirsiniz.

  Karışımı günde bir veya iki kez kullanın. Sonuçları görmeniz dört ay kadar sürebilir.

  RU58841 Nasıl Düzgün Saklanır?

  Üreticiler, RU58841’i oda sıcaklığında iki haftaya kadar saklayabileceğinizi iddia ediyor. Ancak birçok kullanıcı, ham RU58841’i hava geçirmez torbalara koyar ve bozulmayı en aza indirmek için dondurucuda saklar.

  Bozulmasını hızlandıracağından, herhangi bir ışık kaynağından uzak tuttuğunuzdan emin olun.

  Herhangi bir büyük partiyi veya kullanılmamış solüsyonu buzdolabında yedi güne kadar saklayabilirsiniz. Ancak RU58841’in etkisinden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız her gün taze bir karışım yapmayı düşünebilirsiniz.

  RU58841 Sonuçları

  Genel olarak, 58841 RU, alopesi ile mücadelede ve kalın, sağlıklı saçları teşvik etmede yararlı bir varlık olduğunu kanıtlayabilir.

  RU58841’e asla hak ettiği bilimsel inceleme yapılmadığından, bu kimyasalın birçok yönü hala belirsizdir. Uzun vadeli yan etkiler, çok uzun yıllar geçene kadar ortaya çıkmayabilir.

  Uzun vadeli etkileri anlamadan, önce diğer seçenekleri düşünün. Genellikle gözden kaçan bir adım, örneğin dengeli bir diyet benimsemek veya daha doğal bir şampuana geçmek gibi yaşam tarzı değişikliklerini içerir.

  İyi çalışılmış güvenlik ve etkinlik kayıtları olan ilaçlara bakın. RU58841 son çaredir. Saç dökülmesini gidermek için daha güvenli seçenekler var.

  Bilgilendirilmiş bir karar vermenize yardımcı olması için bir sağlık uzmanına danışın.

0
18
1
Paylaş
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.