Forumda Arama Yapın

Saç Tedavisi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Antiandrojen Kullanımı Proscar 1/4 6 aylık kullanım

Proscar 1/4 6 aylık kullanım

19-06-2024, 11:51
3
3
36
4 yanıt dizini görüntüleniyor
    • Arkadaşlar selam, 6 aydır proscar ve xpecia tablet kullanıyorum şimdiye kadar herhangi bir olumlu etkisini göremedim. İlaca ve vitamine başlamadan önce şakak açıklığım daha iyi durumdaydı, kullandıktan sonra açılma daha belirgin hale geldi. Kimi diyor 6 ayda kimisi 1 yılda olumlu sonuç verir ama bende daha kötüye gidiyor. Bu normal bir durum mu? Finasterid dht azaltıp testosteron artırıcı etki yapıyormuş. Bu durumdan dolayı ön saç çizgisi gerileme yapıyor olabilir mi? Çünkü eminim 6 ay önce saçlarım bu durumda değildi. Şimdi önlere bakınca dipler görünüyor. Saçları yana tarayınca açıklık yoktu. Ancak dökülmede azalma olduğunu fark ettim şuan hiçbir şey anlamış değilim. Bu konuda deneyimli arkadaşlar cevap verebilir mi?
      facebook grup
    • Öncelikle finasterid önlerde değil daha çok üst ve vertekste ağırlıklı çalışır yani tıp-1 enzimi engeller tamamen dht azaltmaz çok aşırı beklentiye girme sadece mevcut saçları destekler daha hızlı sonu almak için minox ekleyebilirsiniz tabi sizin tercihiniz
    • Finasteride deride %50 dht baskılıyor agresif dökülmeler de çok iyi çalışmayacaktır. Dht seviyesi azda olsa dökülmeler devam eder. Saçları korumak için kullanmaya devam etmen saç büyüme destekleyici losyonları kullanman yararına olur. Desiğüm gibi dht seviyesi %80 kadar azalmadığı müddetçe dökülme devam edecektir. Bunun içinde dutasterid ilacını kullanman gerekir. Bununda yan etkileri falan var.
    • Konu Sahibi
      @kami dutasterid şimdilik kullanmayı düşünmüyorum uzun süre kullanmak gerekiyor yan etkilerini kaldıramam ve psikolojik olarakta kötü erkiliyormuş. Saç büyüme destekleyici hangi losyonu öneririsiniz.
4 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.