Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Genel Saç Soruları Minoxil kaç dakika bekletilir?

 • #5010

  Minoxil kaç dakika bekletilir?

  Merhaba yaşım 28 ve tepe bölgemde bariz seyrelme oluşmuş doktor bana minoxil forte %2 önerdi 3 ay kullanıp tekrar gelmemi söyledi. Bugün uyguladım minoxili saç diplerine sürdüm hemen kurudu sanki bu ilaç kaç dakika kadar bekletilir saçta. Saç dökülmemde artış oluştu. Hormonlarla ilgili bir sorum çıkmadı. Biraz bemir eksikliğim varmış. Gençliğimde çok gür olan saçlarım vardı şimdi ne denediysem boş en son procapil sprey kullandım 3 ay kadar etkisi olmadı. Minoxili kullancam yorumlarda okuduğum kadarıyla bırakınca saçlar eski haline dönüyormuş. Zaten saç yokki bende düşündüm ki ömür boyu kullansam ne kaybederim ki zaten olan saçlarım da dökülmüyor mu sizde kullandınız mı bu ilacı nasıl etki yaptı.
5
327
3
Paylaş
2 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Merhaba Edanur minoxili saç diplerine günde bir kez damlalık yardımıyla uygula. Sprey başlığını kullanma. Günde 2 kez kullanırsan çok saç dökebilir. Saç derisine damla damla damlat her tarafa en az 3 saat ıslak olarak beklemesi gerekir. Vitamin desteğide almayı düşünebilirsin önerim sana xpecia bayan tablet var bunu günde bir tane sabah alabilirsin.
   gülşah
   • Merhaba minoxil günde 2 kez kullanılması gerekir diğer türlü saç döngüsü bozulur diyorlar doğru mudur?
   • Bayanlarda saç döngüsü çok etkilenmiyor ancak çok zayıflamış saçlar varsa biraz etkilenebilir. Günde bir kere kullanmak saç sağlığı açısından daha iyi oluyor. Tabi bu benim görüşüm farklı bakış açılarıda vardır.
    gülşah
   • @Edanur Estradiol losyonda bayanlarda çok etkilidir bunuda deneyebilirsin.
    gülşah
  • Konu Sahibi
   Bilinmeyen Kullanıcı yazdı:
   Merhaba Edanur minoxili saç diplerine günde bir kez damlalık yardımıyla uygula. Sprey başlığını kullanma. Günde 2 kez kullanırsan çok saç dökebilir. Saç derisine damla damla damlat her tarafa en az 3 saat ıslak olarak beklemesi gerekir. Vitamin desteğide almayı düşünebilirsin önerim sana xpecia bayan tablet var bunu günde bir tane sabah alabilirsin.

   Cevabın için teşekkür ederim minoxili dediğiniz gibi günde kere uygulayacam saç diplerine damlalık ne bulabilirim. Birde saçlarım çok uzun olduğundan kullanmak biraz zor oluyor. Xpecia bayan tablet içeriğine baktım vitamin takviyesi gibi geldi bana siz kullandınız mı bu hapı ne faydası oluyor.

2 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.