Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Saç Büyüme Uyarıcıları Minoxidil yeni saç çıkarır mı?

 • #2257

  Minoxidil yeni saç çıkarır mı?

  Merhaba arkadaşlar bioxcin genesis şampuanla birlikte proscar kullanıyorum altı aydır devam eden saç dökülmesi durdu ancak ön taraflarda incelmeler oluştu. Ön taraflarda ki saçları güçlendirip daha sonra günde bir kez minoxil kullanmaya devam edeceğim. Proscar bende iyi yönde etki yaptı yoğun olarak dökülen saçlar günde 20 tele kadar düştü. Duş sırasında elimde çok az sayıda saç görüyorum.

  Minoxidil kullananlar lütfen ne zamandır kullandığını, neler yaşadığını zamanla etkisini gösterip bırakınca dökülmelerin ne durumda olduğunu bildiklerini anlatabilirse sevinirim.

  Başlayınca ömür boyu minoxidil kullanmak gerekiyormuş doğru mudur sizce? Ne zamana kadar saçları koruma sağlar. Başka kullanıp faydalarını gördüğünüz ürünler var mı?

5
134
6
Paylaş
5 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Ben 2 sene kullandım ilk 3 ay güçsüzleşmiş saçları döktü saçlar baya seyreldi sonradan sıklaşmaya başladı. Bir sene sonunda saçlar çok gürleşti ama 2. senenin sonuna doğru çıkanların bir çoğu dökülmeye başladı sonrada etkisi azalarak devam etti.
  • Evet çıkarıyor zaten genetik saç dökülmesinde kesinlikle kullanılması gereken bir ilaç bunu kullanmazsanız saç çıkmasını beklemeyin diğer ilaçlardan.
  • Aynı sorun bendede var minoxile başlayınca ömür boyu kullanmak gerekiyormuş bırakınca saçlar eskisinden daha beter dökülür diyorlar
  • Mecbur sürekli kullanmak gerekiyor en azından günde 1 kez kullanmaya devam etmek saçları koruyabilir.
  • Bilinmeyen Kullanıcı yazdı:
   Aynı sorun bendede var minoxile başlayınca ömür boyu kullanmak gerekiyormuş bırakınca saçlar eskisinden daha beter dökülür diyorlar

   Minoxili sürekli kullansan yinede dökülme tekrar başlayacaktır sebebi dht azaltıcı olmaması kaynaklıdır. Bir sene kullansan bile saç seyrelmesi başlar daha fazla kan dolaşımı daha çok dht bağlanması demektir.

5 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.