Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Diğer Konular Cilt Bakımı Azelderm Krem Nasıl Kullanılır?

 • #6988

  Azelderm Krem Nasıl Kullanılır?

  Azelderm krem ne işe yarar bu ilaç 30 gr tüplerde satılan etken maddesi %20 oranında azelaik asit içerir, genel kullanım amacı yüzde çıkan iltihaplı sivilceleri kurutucu etki göstererek lekelerin yok olmasını sağlar. Genel kullanım alanları yüz bölgesi olup vücudun başka bölgelerinde çıkan sivilceleri kurutmak için kullanılabilir.

  Azelasit asit hücre yenileyici özelliği sayesinde ciltte oluşan ince çizgileri, kırışıkları, yaşlanma belirtileri, siyah nokta, güneş yanıkları ve gül hastalığı geçirmek için oldukça etkili olur.

  Azelderm krem nasıl kullanılır?

  Azelderm Krem Nasıl Kullanılır?

  Azelderm kremi kullanmadan önce aşağıdaki talimatları takip etmeniz önemlidir:

  Temizleme: Yüzünüzü nazik bir temizleyici ile yıkayın ve kurulayın. Cildinizin tamamen kuru olduğundan emin olun.

  Az Miktar Kullanım: Kremden mercimek tanesi kadar alıp etkilenen bölgeye ince bir tabaka halinde uygulayın. Genellikle, günde bir kez, özellikle akşam saatlerinde kullanılır.

  Göz ve Ağız Çevresine Dikkat: Kremi göz çevresine, ağız içine veya mukoza zarlarına sürmeyin. Temas halinde hemen bol su ile durulayın.

  Elleri Yıkama: Kremi uyguladıktan sonra ellerinizi iyice yıkayın, böylece krem gözlerinize veya başka bölgelere bulaşmaz.

  Güneşten Korunma: Kremi kullandıktan sonra güneş ışığından korunmak için güneş kremi kullanmak iyi bir uygulama olabilir.

  Doktor Talimatlarına Uyun: Doktorunuzun önerdiği sıklıkta ve miktarlarda kullanım talimatlarına uyun. Tedavi süresince düzenli kullanım önemlidir.

  Yan Etkileri Takip Edin: Kremi kullanırken herhangi bir alerjik reaksiyon veya yan etki fark ederseniz derhal doktorunuza başvurun.

  Bu talimatlar genel bir rehberdir. Ancak, doktorunuzun size özel talimatlarına uymak en iyisidir.

  Azelaik asit nerelerde kullanılır?

  Azelderm krem genellikle şu durumlar için kullanılır:

  Akne (Sivilce): Akne tedavisinde sıklıkla kullanılır. Krem, akne oluşumunu önlemeye ve mevcut lezyonların iyileşmesine yardımcı olabilir.

  Rozasea: Rozasea, yüzde kızarıklık, şişlik ve görünür damarlanma ile karakterize edilen bir cilt durumudur. Azelderm krem, rozasea belirtilerini hafifletmeye yardımcı olabilir.

  Pityriasis Follikulorum: Bu durum, saç foliküllerinde küçük kırmızı lekelerle karakterizedir. Azelderm krem, bu durumu yönetmede kullanılabilir.

  İnce Çizgiler ve Ciltteki Renk Değişiklikleri: Azelderm, ciltteki ince çizgileri azaltabilir ve cilt tonunu düzeltebilir. Tedavi amacına bağlı olarak, kullanım alanları farklılık gösterebilir.

  Azelaik asit yüzde ne kadar kalmalı?

  Bu krem genellikle temiz cilde uygulandıktan sonra bir saat sonra emilir. Ciltte en az 2 saat beklemesi gerekir. Krem genellikle günde bir kez, özellikle akşam saatlerinde kullanılır. Yüzde kaç saat kalmalı konusu ise genellikle cilt tipiniz, kullanım amacınıza göre değişir.

  Azelderm krem ne zaman etkisini gösterir?

  Azelderm krem kullanımının etkileri kişiden kişiye ve kullanılan duruma bağlı olarak değişebilir. Genellikle, cilt problemlerine yönelik tedavi süreçleri uzun vadeli olabilir ve net sonuçlar görmek birkaç hafta veya daha uzun sürebilir. Genelde, belirgin bir iyileşme göstermesi yaklaşık olarak 4 haftalık bir tedavi sonrasında ortaya çıkar. Kremi bir kaç ay sürekli kullanılabilir, 12 aydan daha uzun süre kullanılmalıdır.

  Özellikle akne tedavisi için, kremi düzenli olarak kullanmak, genellikle birkaç hafta içinde iyileşme belirtilerini görmeye başlamak anlamına gelebilir. Ancak, tam etkilerin fark edilmesi için birkaç ay sürebilir.

  Herkesin cilt yapısı farklı olduğu için, bazı kişilerde daha hızlı sonuçlar alınabilirken, diğerlerinde daha fazla zaman alabilir.

  Azelaikasit krem cildi soyar mı?

  Krem kullanımı genellikle başlangıçta ciltte hafif bir soyulma veya kuruluk yapabilir. Bu, ilacın cilt hücrelerini hızlı bir şekilde yenileme özelliğinden kaynaklanabilir. Soyulma genellikle cildin alışma sürecinin bir parçasıdır. Ancak, herkesin cilt tepkisi farklıdır. Eğer kullanım sonrasında cildinizde aşırı kuruluk, kaşıntı, kızarıklık veya tahriş görüyorsanız kullanımı durdurmanız gerekir.

  Cilt lekelerini yok etmek için azelderm krem kullananlar ilacın etkileri hakkında olumlu yada olumsuz kullanıcı yorumlarını konu altından paylaşım yapabilirler.

  gülşah
1
10
2
Paylaş
1 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Selamlar arkadaşlar, sivilce izlerini tedavi etmek için azelderm kremi kullananlar burada mı? Kremi ne kadar süredir kullanıyorsunuz ve sonuçlarınız nasıl oldu? Kullandığınız süre boyunca hangi yöntemlerle birlikte kullandınız? Ayrıca, kremi kullanırken karşılaştığınız herhangi bir yan etki veya öneri var mı?
1 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.