Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Diğer Konular Saç Boyama ve Kapatıcılar Toppik Kullananların Yorumları

 • #3765

  Toppik Kullananların Yorumları

  Toppik diğer adıyla saç kapatıcı genetik kaynaklı olarak bölgesel kekliği kamufle ermek için yardımcı olarak kullanılan keratin toz içeren üründür. Toppik sarı, kahve, koyu kahve, açıl kahve, siyah gibi çeşitli saç renklerinde mevcuttur. Piyasada bir çok çeşitli saç kapatıcısı ürünler vardır.

  Ben genellikle özel günlerde saçlarımda ki seyrek görünümü kapatmak için saç topiği kullanırım. Saçlarım lise yıllarında dökülmeye başladığı için toppik sıklıkla kullanırım. Eski yıllarda çok saç açıklığım olmadığı için gerek duymuyordum ancak son 5 senedir toppik kullanırım. Geçenlerde saçımı açıl kahveye boyatmıştım ne kadar seyrek olduğunu gördüm. Özellikle güneşli günlerde kafa derim parlaması beni son derece rahatsız eder.

  Toppik aslında güzel bir ürün özel günlerinizde sizi kurtarıyor. Tepemdeki seyrek bölgelere uyguluyorum toppik tozunu serpiyorum ellerimle hafifte saçlarımı biraz dağıtıp dolgun saçlara sahip olmanızı sağlıyor.

  Yağmurlu günlerde pek kullanmaya uygun değil. Toppik uygulayıp çıktığınızda yağmura altında yürümenizi önermem. Toppik yada fixplant yüzünüze doğru akmaya başlıyor.

  Toppik yada Fixplant Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

  Toppik ve Fixplant, saç dökülmesi veya seyrelmesi sorunu yaşayan kişiler için tasarlanmış saç dolgunlaştırıcı toz ürünleridir. Bu ürünler, saç tellerine yapışan keratin veya ipek liflerden oluşur ve saçlara daha gür ve doğal bir görünüm verir.

  Toppik ve Fixplant arasındaki farklar şunlardır:

  – Toppik, dünyaca ünlü bir markadır ve Türkiye’de 10 yıldan fazladır satılmaktadır. Fiyatı oldukça yüksektir ve bazı kullanıcılar tarafından saç dibine çökme, kaşıntı, renk uyumsuzluğu ve hayvan kılı içerme gibi olumsuzluklar bildirilmiştir.

  – Fixplant, Toppik ile eş değer kalitede bir üründür ve fiyatı daha uygundur. Saça direk tutunduğu için çökme ve dipte benek benek görünme durumu yoktur. Saçınıza doğal bir görünüm vererek dolgunlaştırır. Normal insan saçından üretildiği ve saç rengi konusunda bir sıkıntı yaşanmadığı iddia edilmektedir.

  Bu ürünleri kullanmak isterseniz, saçlarınızın kuru olması gerektiğini, saçınıza 2-3 cm uzaktan serpiştirdikten sonra elinizle yedirmeniz gerektiğini ve özel günlerde fixator saç spreyi kullanmanızı tavsiye ederim.

3
83
4
Paylaş
3 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Saç toppiğini yıllardır kullanırım ve çok memnunum saçlarım saç ektirecek kadar değil ama toppik tozunu sürünce saçlar resmen gürleşiyor. Toppik saçları çok iyi kapatıyor saç renginize göre tam alırsanız saçlarla uyum sağlıyor. Böyle bir problemi olan süslülere öneririm
  • Bende yaklaşık 4 yıldır saç fiberi kullanırım kesinlikle fixplant en iyisi diyebilirim. Saç rengine çok uyuyor akma, kaşıntı felan yapmıyor. Başka tavsiyesi olan var mı ucuzundan.
  • Bilinmeyen Kullanıcı yazdı:
   Bende yaklaşık 4 yıldır saç fiberi kullanırım kesinlikle fixplant en iyisi diyebilirim. Saç rengine çok uyuyor akma, kaşıntı felan yapmıyor. Başka tavsiyesi olan var mı ucuzundan.

   Toppik güzelde çok kaşıntı yapıyor saçlarını ıslatıp tarama yapamıyorsun bu yönden kötü

3 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.