Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Antiandrojen Kullanımı Topikal finasterid ve spiro losyon kullanan var mı?

 • #5115

  Topikal finasterid ve spiro losyon kullanan var mı?

  Merhabalar, antiandrojen içeren losyonları topikal olarak kullanmak istiyorum. Topikal olarak kullanmamdaki amaç genel dolaşıma minimum etki etmesi için. Kafa derisindeki testosteronu azaltmak, dht’nin saç kökü reseptörlerine bağlanmasını önlemek ve fibrozu azaltmak gibi çok faydalı etkiler olduğunu duydum.

  Bendeki dökülme agresif bir şekilde ilerliyor çünkü ailemdeki kellik öyküleri agresif olduğu için mutlaka antrojenik ilaç kullanmam gerekli. Bu nedenle kafa derisindeki dht’yi temizlemek adına topikal finasteride kullanmak istiyorum.

  Forum’da genel olarak yorumları okuduğumda topikal spirolonakton ve oral finasterid kullanımına şahit oldum. Fakat forumda hiç topikal spiro + finasterid konusu göremediğim için bu konuyu açtım. Aklıma takılan neden topikal varken oral finasterid kullanılıyor anlam veremedim açıkçası.

  Bu tedavi planı hakkında ne düşünüyorsunuz önerilerinizi bekliyorum.

3
90
4
Paylaş
2 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Topikal spiro ve topikal finasterid ikiside lokal olarak çok faydası olmaz hele agresif dökülmen erken yaşta kellik riskin varsa hiç uğraşma oral olarak kullanman lazım proscar yada dutasterid.
   • Hocam neden topikal kullanmayı öneriyorsunuz oral kullanımda genç yaşlarda çok yan etki yapıyor malum kullanamıyoruz.
  • Vücuttaki genel dht seviyesini düşürmeden topikal antiandrojenler pek işe yaramaz oral olarak kullanıp topikal büyüme uyarıcılar kullanırsan daha etkin tedavi uygulamış olursun.
2 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.