Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Genel Saç Soruları Setipiprant kullanımı hakkında bilgi verin?

 • #3555

  Setipiprant kullanımı hakkında bilgi verin?

  Arkadaşlar merhaba saç dökülmesi için setipiprant uzun süre kullanıpta faydasını görenler bilgi verebilir mi? Uzun süredir 13 ay boyunca finasterid, minoxidil, biotin kullanıyorum. Saçlarımdaki dökülmeler azaldı, yeni saçlarım çıkıyor sonuçtan memnunum diyebilirim. Ancak şakaklarımda sadece tüy şeklinde saçlanma yaptı. Çıkan tüy şeklindeki saçlar normal saç halinde gelemiyor. Bir santim civarı uzuyor geri dökülüyor sürekli bu şekilde döngü oluyor. Acaba setipiprant kullansam şakaklardaki çıkan minyatür saçları normal saç haline gelebilir.

  Tecrübeli arkadaşlarda fikirlerini almak istiyorum. Ek olarak saçların tekrar dökülmemesi için neler yapabilirim. Malum minoxil etkisi bir yıldan sonra azalıyor. Bu durumun olmaması için önerilerinizi bekliyorum.

3
79
4
Paylaş
3 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Setipiprant nerde satılıyor Türkiye’de satan bir yer bulamadım temin edeceğimiz bildiğin bir yer varmı.
  • Ben yurt dışından tanıdık vasıtasıyla temin ettim 7 aydır kullanıyorum gördüğüm etkileri şu şekilde saç derisinde kaşıntı, ağrı ve uyuşukluk hissi tamamen kayboldu, incelmiş saçlarımda güçlenme fark ettim, mevcut saçlar kalınlaştı ve yeni çıkan ayva tüylerde uzama fark ettim. Benim de biraz daha var bir daha kullanıp ona göre devam edip edeceğime karar vereceğim. Ayrıca haftada iki tane dutasterid ilacı da kullanıyorum.
  • @fiko fiyat olarak ne kadar ödedin şu anki saç durumun nedir alıp kullanmaya değer mi sence? Yanında başka ilaçlarda ürünlerde kullanıyor musun?
3 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.