Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Genel Saç Soruları Seboreik dermatit olanlar hangi şampuanı kullanıyor?

 • #4333

  Seboreik dermatit olanlar hangi şampuanı kullanıyor?

  Merhaba arkadaşlar seboreik dermatit olanlar hangi şampuanı kullanıyor, bu hastalık o kadar kötü bir şey ki saç derisinde sürekli kepek, yağlanma ve kaşıntı oluşuyor. Saçlarım tarıyorum kepek geliyor bir gün önce saçlarımı yıkıyorum diğer gün saçlarımı tararken hep kepek çıkıyor. O kadar baş belası bir hastalık ki bir türlü geçmek bilmiyor. Özellikle yaz ayları gelince terlemeden dolayı aşırı derecede coşuyor. Birkaç farklı medikal şampuanlar denedim ilk başlarda iyi sonuçlar veriyor ama uzun süreli zayıf kalıyorlar. Son olarak QL egzama ve Vichy Dercos seboreik dermatit şampuanı kullandım ilk başlarda iyi geliyor sonradan gene aynı kepek oluyor.

  Nette araştırma yaparken no prock şampuanı gördüm kullananlar varsa deneyimlerini öğrenmek isterim. Bu şampuan haricinde kullandığınız ve çok memnun kaldığınız etkili şampuan tavsiyeleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim. Değerli yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

2
43
3
Paylaş
2 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Loprox yada ketoral şampuan ikiside faydası var. Seboreik dermatit kesin bir çözümü yok. Kişiye göre değişiyor kendiliğinden ortaya tekrar çıkabilir. Saç losyonları içinde alkol propilen glikol olan olan ürünler tetikler.
  • Haftada 2 defa sebirox şampuanı kullanıyorum şimdilik memnunum yağlanmayı ve kepeği azalttı kullandıkça bilgi veririm.
2 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.