Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Saç Bakımı Ürünleri Seboderm Şampuan Kullananlar Yorumları

 • #6608

  Seboderm Şampuan Kullananlar Yorumları

  Seboderm şampuan saç derisinde oluşan yoğun yağlanma, kepeklenme, kaşıntı, mantar, yağlı egzama, seboreik dermatit, kabuklanma ve kızarık gibi saçlı deri sorunlarını ortadan kaldırmak için hazırlanmış içeriğinde climbazol  ve zink pyrition bulunan saç temizleyici bir şampuandır. Saçlı deri problemleri bir çok insanın sıklıkla yaşadığı sorunlardan birisidir. Bu tür rahatsızlıkları normal market şampuanları kullanarak tamamen geçirmek zordur.

  Seboderm şampuan ne için kullanılır?

  Seboderm Şampuan Kullananlar Yorumları

  Saç derisinde ortaya çıkan seboreik dermatit, yoğun kepek, sedef, egzama gibi bazı rahatsızlıklar kısa sürede tedavisi zordur. Bu tip sorunları tamamen iyileştirmek için uymanız gereken bazı önemli hususlar vardır. Bunları şöyle sıralayabiliriz;

  • Saçlarınızı günlük olarak yıkamayın, uygun olarak 3 güne bir yıkamaktır. Yıkamak zorunda kalırsanız günlük değilde 2 güne bir yıkamak doğru olur. Çok sık saç yıkamak saç derisini kurutabilir aşırı sebum üretimini artırabilir.
  • Çok sıcak suyla saç yıkamayın. Sıcak su saç derisinin pH dengesini bozabilir. Yağlanmayı artırır, saç derisinde kabuklanmaya sebep olup kepeklenmeyi artırır.
  • Tuzsuz, paraben, sls gibi köpürtücü içermeyen kimyasal içeri az olan ürünleri kullanmaya özen gösterin.
  • Minoxidil, procapil yada alkol, propilen glikol içeren saç solüsyonları kullanıyorsanız saç derisinde tahriş, kabuklanma oluşabilir. Bu tür durumlar için 2 güne bir bitkisel içerikli şampuanlar kullanın.
  • Saçlarınızı şampuanladıktan sonra ılık suyla iyice durulayın. Şampuan kalıntısı kalmasın. Eğer şampuanlar saçınıza iyi gelmiyorsa sabun kullanımına geçebilirsiniz.
  • Saç derisinde kaşıntı, kepek varsa tırnaklama yöntemiyle bu durumu gidermeyin. Parmak uçlarınızı kullarak uygulama yapın.
  • Aşırı yağlı beslenmekten kaçının.
  • Yağlı kozmetik saç ürünleri yada bitkisel içerikli saç kürleri kullanmaktan kaçının.

  Saç derisi rahatsızlıkları için doğru ürün reçetesinde belirtildiği şekilde kullanın. Gereğinden fazla yada az olarak kullanmayın.

  Mantar gibi bakteriyel sorunlar için uygun şampuanlar yada ilaçlı solüsyonları doğru bir şekilde kullanın.

  • Saçta yağlanma
  • Aşırı kepek
  • Kafada kaşıntı
  • Mantar varlığı
  • Saçlı deride döküntü olması
  • Yağlı egzama
  • Seboreik Dermatit
  • Saçın çabuk kirlenmesi
  • Saçlarda kuruluk
  • Kafa derisinde kızarıklık

  Seboderm şampuan nasıl kullanılır?

  Yoğun bir şampuan kıvamındadır. Erkeklerde 2-3 ml kadınlarda saçın uzunluğuna göre 3-5 ml kullanmak yeterlidir. Saçlarınızı ılık suyla iyice ıslayın. Bitkisel içerikli bir şampuan ile ön yıkama yapın. Yada seboderm şampuanla yıkayın. İkinci kullanımda seboderm şampuanı yeteri miktarda avucunuza dökün saçlarda 4-5 dakika bekleterek saç derisine parmak uçlarıyla masaj yaparak yıkayıp ılık suyla iyice durulayın. Rahatsızlığınızın şiddetine göre kullanım sıklığı haftada 1 olabileceği gibi günlük şampuan yerine de kullanılabilir.

  Şiddetli kepek, seboreik dermatit, kabuklanma, yağlı egzama gibi olgularda dermotto, betnovate, dermovate gibi ilaçlı solüsyon kullanıyorsanız tedaviye ek olarak seboderm şampuan kullanımı tedavinin DHA kısa sürede iylelmesini sağlar. Bu tür ilaçlar kullanarak tedavi tamamlandıktan sonra mantar, sebore gibi sorunların tekrarını engellemek amacıyla haftada 2 defa kullanılabilir.

  Seboderm şampuan kortizonlu mu?

  Seboderm şampuan, içeriğinde kortizon içermeyen bir şampuandır. Kortizon, bir tür kortikosteroid ilaçtır ve bazı cilt problemlerinde anti-enflamatuar etkisi nedeniyle kullanılır. Ancak, Seboderm şampuanın içeriğinde kortizon bulunmamaktadır. Seboderm şampuan, saç derisindeki kepeklenme, kaşıntı ve tahriş gibi sorunları hafifletmek amacıyla formüle edilmiştir.

  Seboderm şampuan egzama iyileştirir mi?

  Seboderm şampuan, saç egzaması olarak bilinen bir cilt rahatsızlığının tedavisinde yardımcı olabilir. Egzama, saç derisi ve yüz gibi yağ bezlerinin yoğun olduğu bölgelerde kaşıntı, kızarıklık, pullanma ve yağlı kabuklanma gibi semptomlara neden olan bir durumdur. Bu rahatsızlığın tedavisinde kullanılabilir.

  Seboreik dermatit olanlar hangi şampuan kullanmalı?

  Sebore olanlar için ketokonazol, mikonazol, climbazol içeren şampuanlar kullanılır.

  İçeriğinde zink pyrition, salisilik asit bulunan şampuanları da bu sorunlar için etkilidir

  Doğal yöntemler saçları yeteri miktarda sirkeli suyla duruma yapılabilir.

  Şampuan içine aspirin tozu katılarak yıkama yapılabilir.

  Bunları sadece birini uygulama yapın. Hepsini birden aynı ayda uygulamayın.

  Seboreik dermatit olduğunu nasıl anlarız?

  Seboreik dermatit, oldukça sık görülen cilt zemininde sürekli gelişen, yağlı, kızarıklık, kabuklanma, kaşıntı, pullanma ile seyreden kaşıntılı bir hastalığıdır. Cildin en üst tabakası kalınlaşır, deri kurur, pul pul olur ve dökülerek kepek oluşur.

  Seboreik dermatit kendiliğinden geçer mi?

  Bazı seboreik sorunları kendiliğinden geçebilir. Cilt yada saç losyonu kaynaklı olgular solüsyon kullanımı bırakıldıktan sonra geçebilir. Bazı durumlar ise ilaçlı tedavi gerektirebilir. Dermatoloji doktoru hastalığın şiddetine, belirtilerin sıklığına ve bulunduğu völgelere göre uyhun tedaviyi belirler.

  Seboreik dermatite hangi krem iyi gelir?

  Siklopiroks olamin içeren krem yüzdeki hafif ila orta derecede seyreden seboreik dermatitin tedavisinde kullanılabilir. Çok şiddetli durumlarda yoğun olarak iki ila dört hafta boyunca günde iki kez tkrarını önlmek için sonraki bir ay boyunca günde bir defa kullanmak yeterlidir.

  Seboderm şampuan kullananlar ürün hakkındaki yorumlarını konu altından paylaşabilir, şampuanı kullanacak diğer kişilere yardımcı olabilirsiniz.

1
13
2
Paylaş
1 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bi ara saçımda felaket kepek oluyordu aşırı terlemeden dolayı yağlanma ve kaşıntı problemim için yorumlara bakarak denemek istedim kepek konusunda çokta başarılı değil yağlanmayı önlüyor ama. Fakat asıl sıkıntısı saçlarımı aşırı derecede kurutma yaptı. Duştan çıkınca saçlarım dağınık ve çok sert oluyordu. Bitince tekrar almayacağım maalesef.
1 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.