Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Saç Bakımı Ürünleri Seboderm şampuan faydalarını görenler?

 • #5901

  Seboderm şampuan faydalarını görenler?

  Merhaba herkese, seboderm şampuanın etkinliği ve kullanıcı memnuniyeti hakkında bilgi almak istiyorum. Özellikle saç derisi sorunları seboreik dermatit olanlar için tavsiye edilen bu şampuanı kullananıp faydalarını görenler var mı aramızda? Benim saçımda geçmeyen kaşıntılı yağlanma var ketoral şampuan kullanmama rağmen geçmedi. Eğer sebodermi kullandıysanız, aşağıdaki sorulara yanıt verirseniz çok sevinirim:

  1. Seboderm şampuanı ne kadar süredir kullanıyorsunuz ve hangi sıklıkla?

  2. Şampuanın saç derisi üzerindeki etkisini nasıl buldunuz? Özellikle saç yağlanması, kepeklenme veya kaşıntı gibi sorunlarda faydasını gördünüz mü?

  3. Şampuanın içeriğindeki climbazol ve çinko pirition gibi aktif bileşenlerin etkisini hissettiniz mi?

  4. Kullandıktan sonra saçlarınızda herhangi bir yan etki veya olumsuz bir durumla karşılaştınız mı?

  5. Bu şampuanı seboreik dermatit yada egzama için tavsiye eder misiniz?

  Kullanıcı deneyimleriniz benim için çok değerli, yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

2
21
3
Paylaş
2 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Merhaba @ZentoN seboderm şampuanı yaklaşık 6 aydır kullanıyorum ve deneyimlerimi sizinle paylaşmak istiyorum. Şampuanın içeriğindeki climbazole ve zinc pyrithione sayesinde, seboreik dermatit ve fungal akne gibi problemlere karşı oldukça etkili olduğunu fark ettim. Özellikle climbazole, mantar öldürücü olarak biliniyor ve saç derisindeki mantarların neden olduğu rahatsızlıklar üzerinde etkili.

   İlk başlarda saçlarımın yağlanmasını bir miktar azalttığını gözlemledim. Ancak, bazı kullanıcılar şampuanın saçları biraz kuruttuğunu belirtmiş. Ben de bu durumu dengelemek için güvenilir içerikli bir saç kremi kullanıyorum ve bu kombinasyon benim için işe yarıyor.

  • saç derisinde yağlanma ve kaşıntı için bir şişe kullanıp memnun kaldığım bir şampuan. Sürekli saçımda yağlanma ve kabuklanma oluyordu geçirdi. Ancak şampuanı bıraktığım zaman belirtiler tekrar başladı.
2 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.