Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Genel Saç Soruları Saw Palmetto Kullananlar İşe Yarıyor mu?

 • #3848

  Saw Palmetto Kullananlar İşe Yarıyor mu?

  Arkadaşlar yaklaşık 10 yıldır saç dökülmesini önlemek için bir sürü vitamin, sprey, losyon, ilaç tablet kullandım genel anlamda genetik saç dökülmesini önlemek için en etkili olanları minoxidil, procapil i, kafein, finasterid, dutasterid ve ru58841 oldu. Minoxidili hepimiz biliyoruz son derece etkili bir ürün ve yeni saç çıkarmada başarısı herkes biliyor. Özellikle finasterid yada dutasteridle beraber kullanılırsa etkisi daha fazla oluyor.

  Saç tedavisi uygularken ara sıra saw palmetto içeren kapsüller kullanmışlığım oldu. Açılcası etkisi var mı yok mu tam anlayamadım. Saw palmetto bilenler bilir bitkisel olarak yetişen küçük bodur palmiye ağacının meyvesi. İki türlü kullanımı var. Kurutulmuş toz olanı ve sıkılmış yağ kapsülleri. Ben her ikisini de kullandım ama bir sonuç alamadım. Son çare olarak finasteride geçtim. Saw palmetto hakkında kısa bilgiler yazdım. Saç dökülmesi için saw palmetto kullananlar deneyimlerini paylaşırsanız sevinirim.

  Saw palmetto nedir, saç dökülmesini önlemede etkisi var mı?

  Saw palmetto, Serenoa repens adlı bir bitkinin meyvesinden elde edilen bir bitki özütüdür. Saç dökülmesini önlemek için kullanılan doğal bir seçenektir. Saw palmetto, saç dökülmesine neden olan DHT hormonunun etkilerini azaltarak saç sağlığını desteklemeye yardımcı olabilir. Ancak, saw palmetto’nun saç dökülmesini önlemede etkisi çok azdır ve kimyasal ilaçlarla kıyaslandığında çok fayda sağlamaz.

  Saw palmetto, saç dökülmesini önlemek için kullanılan doğal bir bitki özütüdür. Saw palmetto saç için nasıl kullanılır sorusunun cevabı, genellikle yağ veya takviye şeklinde kullanıldığıdır. Saw palmetto yağını saç derisine masaj yaparak uygulamak, saç foliküllerinin DHT hormonunun etkisinden korunmasına yardımcı olabilir. Saw palmetto takviyesi ise, günlük 300-600 mg arasında alınabilir.

2
42
3
Paylaş
2 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Ben saw palmetto çok kullandım faydası olduğunu düşünmüyorum
  • Hiç etkisi yok boşuna kullanmayın bende kullandım dökülmeyi bile önlemiyor.
2 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.