Forumda Arama Yapın

Saç Tedavisi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Genel Saç Soruları Saçım elimde kalıyor her çektiğimde 3-4 tel geliyor

Saçım elimde kalıyor her çektiğimde 3-4 tel geliyor

26-02-2024, 20:46
4 yorum
5
58
5 yanıt dizini görüntüleniyor
    • Arkadaşlar merhaba yaşım 18 bu aralar saç dökülmem vitamin tableti kullanmam sayesinde çok azaldı ancak Bu sefer de şöyle bir sorun olmaya başladı. Saçıma elimi sürdüğümde ya da elimle hafif çektiğimde rahat 3-4 saç teli geliyor. İşin kötü tarafı bu dökülmeler hiç acıtma yapmıyor yani hemen kopuyor. Bu dökülen saçların köklerine baktığımda da beyaz renkte kurumuş olduğunu gördüm. Elimi saçlarımın arasından geçirdiğimde hemen parmaklarımın arasında 3-5 tel oluyor. Çok kafaya takmaya başladım öyle yapa yapa günde 100 tel saçımı döküyorum yani. Böyle giderse kafada saç kalmayacak zaten iyice seyreldi.

Sabah yastıkta falan önceden saç olurdu şimdi hiç yok. Duş sırasında 30-40 tane gelirdi şimdi en fazla 10 tane geliyor.

Anlamadım konu bu dökülme azaldı ama saç tellerim kolaylıkla kopuyor. Bunun anlamı ne olur sizce iyiye işaret mi kötüye mi?

45 gündür medobiocomplex-e hapı alıyorum. Son zamanlarda havluda da saç görmeye başladım. Bu elimi attığım da saç gelmemesi için yapmalıyım?

• Çok oynama saçında dökülme çok yokmuş. Bütün klasik önerileri geçip sana diyorum ki gün içinde en az 2.5 litre su iç. Asla gece 3’e, 4’e kadar oturma. 11 gibi uyu. Farkı görürsün.
    • Belki genetik bir sorundur. Annenize, babanıza sorun vardır.
    • Kullandığın şampuandan kaynaklı olabilir saçına uygun nemlendirici etkisi olan yumuşak bitkisel içerikli şampuan kulanmanı öneririm.
    • Aynı durumu bende yaşadım 8.sınıfta bir yurtta yatılı kalıyordum hem sınav senem stres hem de uykusuzluktan dolayı saçlarım sürekli dökülüyordu. Babamda da hafif bir kellik vardı. Sana önerim şunlar. Alopecia dermal saç spreyi ve şampuanı kullanman.
5 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.