Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Saç Bakımı Ürünleri Saça Aspirin Kullananların Yorumları

 • #6345

  Saça Aspirin Kullananların Yorumları

  Saça aspirin losyonu uygulamak saçların sağlıklı uzaması için faydaları bulunduğunu biliyor muydunuz? Aspirin içindeki etken madde salisilik asit bildiğiniz üzere kan sulandırıcı etkileri bulunan özellikle kalp krizi, kan pıhtılaşması riski bulunan kişilere doktor tarafından kullanılması önerilen bir ilaçtır. Salisilik asit bu özelliğinden dolayı aynı etkileri saç kökleri içinde yaparak saçlı derideki kan dolaşımını artırarak daha fazla oksijen ve besin maddesi alımını artırır. Daha fazla beslenen kökler daha sağlıklı saç uzatarak gürleşme sağlar. Saç dökülmesi azalır, saçlarda zamanla dolgunluk, hacim ve ışıl ışıl saç görünmesine yardımcı olur.

  Aspirin etkisi sadece bunlarla sınırlı değildir. Ağrı kesici etkisinden dolayı saç köklerine zarar veren serbest radikal denilen zararlı bileşenleri azaltır. Kaşıntı, kızarıklık, ağrılar, mantar ve seboreik dermatit gibi rahatsızlıkları önlemede birebir olumlu yönde etkisi vardır. Salisilik asit çözücü etkisindem dolayı saçlarda oluşan kepek ve kabuklanmayıda minimum seviyeye indirir.

  Salisilik asit saçlara 10 faydası

  Saça Aspirin Kullananların Yorumları

  Salisilik asit, cilt bakımında oldukça popüler bir bileşendir ve saçlar için de bazı faydaları vardır. İşte salisilik asidin saçlara olan etkileri:

  1. Ölü Hücreleri Temizler: Salisilik asit, saç derisinde biriken ölü hücreleri nazikçe temizler. Bu, saçın daha sağlıklı ve canlı görünmesine yardımcı olur.

  2. Siyah Noktalara Karşı Savaşır: Siyah noktalar saç derisinde de oluşabilir. Salisilik asit, bu noktaların azalmasına yardımcı olabilir.

  3. Kepek Oluşumunu Azaltır: Salisilik asit içeren şampuanlar, saç derisindeki kepek oluşumunu gözle görülür bir şekilde azaltabilir.

  4. Saç Derisini Nefes Aldırır: Saç derisinin sağlıklı olması, saçın genel görünümünü etkiler. Salisilik asit, saç derisinin nefes almasını destekler.

  5. Canlılık Verir: Salisilik asit içeren ürünler, saçlara canlılık katar ve saçların daha parlak görünmesini sağlar.

  6. Kırışıklıkları Giderir: Salisilik asit, düzenli kullanımda kırışıklık önleyici bir etki yaratabilir.

  7. Gençlik Hücrelerini Canlandırır: Saçın gençlik hücrelerini aktif tutarak ince çizgi ve kırışıklıkların görüntüsünü azaltabilir.

  8. Saç dökülmesi önleme: Aspirin prostaglandin D2 inhibitörü olduğumdan saçların uzamasını durduran bu maddeyi azaltıcı etkiler göstermek genetik yatkınlık kaynaklı dökülmeleri en aza indirmeye katkıda bulunur. Saçlı deride PGD2 bileşeni çoğalması kelliğe sebep olduğu biliniyor.

  9. Seboreik dermatit: Saçlı deride oluşan kabuklanma, kepeklenme ve kaşıntıyı azaltır. Düzenli olarak saç derisine salisilik asit karışımı uygulamak seboreik dermatite iyi gelecektir.

  10. Mantar: Bu hastalık saç derisinde bakterilerin artması sonucu oluşur. Bazı ürünler geçirsede tekrar ortaya çıkabilmektedir. Salisilik asit mantar bakterisini öldürerek çoğalmalarını önler.

  Aspirin Saça Nasıl Uygulanır?

  Aspirin, saç bakımında bazı faydalar sağlayabilir. İşte saçınıza aspirin uygulamanın basit bir yolu:

  1. Malzemeler:

  – 2 adet aspirin tablet
  – Birkaç damla su

  2. Hazırlık:

  – Aspirin tabletlerini ezerek toz haline getirin.
  – Birkaç damla su ekleyerek, aspirin tozunu macun kıvamına getirin.

  3. Uygulama:

  – Saç derinize masaj yaparak aspirin macununu sürün.
  – 15-20 dakika bekleyin.
  – Ilık suyla iyice durulayın.
  – Daha sonra saçınızı normal şekilde yıkayın ve durulayın.

  İkinci Yöntem

  5 adet 500 mg aspirini 100 ml sprey içine katın üzerine 70 ml distile su ve etil alkol %96 olandan katıp bir kaç saat bekletip içinde çözülmesini bekleyin. Akşamları ve bir kere saç diplerine 5 püskürtme yaparak masaj yapın 30 dakika bekletin. Sonra da isteğe bağlı olarak saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

  Bu işlem, saç derisini temizler, kepeği azaltır ve saçın canlı görünmesine yardımcı olabilir. Ancak, aspirini saç bakımında kullanmadan önce bir uzmana danışmanız önemlidir. Ayrıca, aspirin alerjiniz varsa bu yöntemi kullanmaktan kaçının.

  Saça aspirin kürü kullananlar saçlarında gördüğü olumlu yada olumsuz etkilerini yada sorularını konu altında yorumlarını payalşabilirler.

0
5
1
Paylaş
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.