Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Genel Saç Soruları Saç için biotin kullananlar bakabilir mi?

 • #3849

  Saç için biotin kullananlar bakabilir mi?

  Saç dökülmesi için herhangi bir marka biotin hapı kullananlar hangi markayı önerirsiniz. Alıp kullanmayı düşünüyorum, bir arkadaşım biotin 5 mg kullanıyor saçları o kadar çok gürleştiki farkı hemen görülüyor. Etkisini saçlarda görmek için sürekli olarak 1 sene boyunca kullanılması gerekir. Saçlar uzadıkça saçlardaki kalınlaşma fark edilmeye başlıyor. Piyasada bir çok farklı markanın biotin tabletleri var. Sizce hangi marka daha doğal ve kaliteli olarak üretim yapıyor. Xpecia, solgar, medohbiotin, voonka, hp vs. gibi. Biotin saç beyazlamasını da da etkisi var. Aşağıda biotin hakkında kısa bilgiler paylaşımı yaptım.

  Biotin, saç sağlığı için önemli bir vitamindir. Biotin, saçın yapısını oluşturan keratin adlı proteini üretmeye yardımcı olur. Biotin kullanımının saçlara faydaları şunlardır:

  – Saçları güçlendirir ve kırılmasını önler.
  – Saç dökülmesini azaltır ve saç uzamasını destekler.
  – Saçların parlak, canlı ve bakımlı görünmesini sağlar.
  – Saç foliküllerinin sağlıklı çalışmasını teşvik eder.
  – Saçların erken beyazlamasını geciktirir.

  Biotin, gıdalarda doğal olarak bulunabilen bir vitamindir. Biotin açısından zengin besinler arasında dana karaciğeri, yumurta, somon, badem, ceviz, avokado, tatlı patates, ıspanak ve mantar gibi sebze ve meyveler sayılabilir. Biotin takviyesi almak isteyenler ise doktorlarına danışarak günlük 30 ila 100 mikrogram arası bir doz seçebilirler. Biotin takviyesinin yan etkileri çok nadir görülse de, alerjik reaksiyon, cilt döküntüsü, mide bulantısı veya böbrek sorunları gibi durumlarda kullanmayı bırakmak ve doktora başvurmak gerekir.

2
50
3
Paylaş
2 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Saçları dökülen arkadaşlar için de, saç dökülmesine karşı olan bütün ürünleri kullanmış biri olarak diyorum ki hiçbirinin kalıcı bir etkisi yok, kullanmayı bıraktığınız da saçlar eski haline dönüyor.
  • Solgar, medohbiotin, HP, vonka, dynavit, venature 1000 yada 2500 mcg olanları iyidir. Günde bir kapsül bol su ile içersen daha fazla emilir olur. Faydasını saçlarda 2 aydan sonra görmeye başlarsın.
2 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.