Forumda Arama Yapın

Saç Tedavisi Forum Forum Saç Ekimi Forumu Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Sorular Saç ekimi sonrası 3 numara ya da 1 numara saç kesimi

Soru Saç ekimi sonrası 3 numara ya da 1 numara saç kesimi

12-05-2024, 15:30
4 yorum
4
80
5 yanıt dizini görüntüleniyor
    • Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda saç ekimi yaptırdım ve iyileşme sürecim gayet iyi gidiyor. Ancak bir konuda kafam karışık saç ekimi sonrası saç çıkışı tamamen bittiğinde saçlarımı 3 numaraya vurdurmak istiyorum. Acaba bu, ekim yapılan bölgenin anlaşılmasına sebep olur mu? Yani ekimden sonra saçlarımı kısa kestirirsem, ekilen saç kökleri belli olur mu, yoksa doğal bir görünüm mü olur?

Bildiğim kadarıyla saç ekimi sonrası ilk iki hafta saç kökleri oldukça hassas oluyor. Bu süre zarfında saçlara dokunmak, ovuşturmak ya da baskı yapmak önerilmiyor. Ayrıca, ekimden sonra ilk birkaç ay saçların doğal uzama sürecine izin vermek gerekiyor. Bu yüzden 3 numara gibi kısa bir kesim, ekim yapılan bölgenin daha belirgin hale gelmesine neden olabilir.

Forumda okuduğum bir yoruma göre, eğer normal bir donör alanınız varsa ve alımlar kötü yapılmadıysa, 5 numara genellikle sorun yaratmıyor. 2-3 numara yaptığınızda biraz seyreklik olabilir ama bu çok rahatsız edici olmayabilir. Yani, ekilen saçlar doğal çıktıysa ve donör alanınız iyi durumdaysa, 3 numara kullanımı çok belirgin bir görünüm yaratmayabilir.

Sizce ne yapmalıyım? Biraz daha bekleyip saçlarımın uzamasını mı beklemeliyim yoksa 3 numaraya vurulduğunda ekim belli olur mu, bu konuda endişelenmeli miyim? Tecrübelerinizi ve önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

• Benimde merak ettiğim bir durum saç ektirip hiç saçları 3 numaraya vuran yok herkes uzatıyor. Bazı kişilere 3-5 numara kesim yakışıyor. Forumda biri vardı saçları hep 3 numaraydı doğal gözüküyordu ama nerde ektirmil neden uzatmıyor hiç bilmiyorum.
    • Konu Sahibi
      Benim arkadaşımla saç ektirmişti yaklaşık bir buçuk yıl oldu ancak saçlarını kısa tutamıyor çünkü saç ektirdi belli oluyor Ön saç çizgisi çok düz ve ekim yapılan alanlar varız kendini gösteriyor.
    • Bnde ekim yaptırırsam saçları kısa tutmayı düşünüyorum ilgili arkadaslar soruya cevap verirse sevinirim birde örnek 3 numara foto eklerseniz çok iyi olur
    • Bazı yerlerin ekimleri çok iyi duruyor 3 numarada kestirsen belli olmuyor iyi araştırmak gerekir
5 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.