Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Saç Büyüme Uyarıcıları Saç dökülmesi için minoxidil kullananlar bakabilir mi?

 • #4124

  Saç dökülmesi için minoxidil kullananlar bakabilir mi?

  Merhaba arkadaşlar genetik kaynaklı saç dökülmesini önlemek için minoxidil kullananlara bir kaç sorum olacaktı. Saçlarım 5 senedir sürekli dökülüyor önlerde açılma yavaş seyrediyor ve ön orta bölgelere doğru ilerleme yapıyor. Şakaklarım baya açıldı tepe orta bölgelerde genel incelme var. Saç dipleri gözüküyor vertex bölgesinde de ufak bir açılma var. Son 2 senedir minoxidil %5 günde 2 kez sabah ve akşam düzenli olarak uyguluyorum. Günde 1 mg proscar 2 senedir kullanıyorum. Konazol şampuan 3 güne bir kullanırım. Bazen azelderm kremi genel saç diplerine uygularım. İlk bir yıl çok iyi gelen ilaçlar şimdi etki etmemeye başladı. İlk yıl saçlarım çok gürleşti 2. yıl saçlar aynı devam etti ancak son 3. yıl aşırı dökülme ve açılma başladı.

  İlaçları düzenli kullanmama rağmen dökülmelerin başlaması ne anlama geliyor. Bundan sonra minoxil etki etmeyeceği anlamınamı geliyor. Minoxidil belli bir süreden sonra etkisi azalıyor diyorlar bunun için finasteride kullanıyorum. Dökülmelere etkisi neredeyse sıfıra indi. Sizce neden böyle oldu? Neler yapmama gerekiyor? Saç ekimi önermeyin lütfen çünkü düşünmüyorum.

2
22
1
Paylaş
2 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Sende sadece minoxidil etkili olmuş finasterid hiç etkisi olmamış. Minoxidil etkisi azalınca dökülmelerin başlaması bunu gösteriyor. Daha etkili estradiol losyon yada dutasterid 3 güne 2 kullanmayı düşünebilirsin. Başka çaren yok.
  • Dostum minoxidil böyle durumlar yapabiliyor ilk zamanlar çok iyi etki edip saç çıkartıyor ancak sonradan etkisi azalır hiç etki etmemeye başlar. 6 ay gibi ara verip minoxa tekrar başlamak gerekir.
2 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.