Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Genel Saç Soruları Saç Dökülmesi için Ketoral krem kullanımı

 • #4004

  Saç Dökülmesi için Ketoral krem kullanımı

  Saç dökülmesini önlemek için haftada 2-3 defa ketoral krem kullanıyorum aynı zamanda konazol şampuanla da saçlarımı 5 dakika bekleterek yıkıyorum. Ketokonazol genetik saç dökülmesini önlemede dht azaltıcı antiandrojen olarak geçiyor. Ketokonazolun etkisini artırabilmek için ketoral krem de kullanmaya başladım. Ancak bu kremi nasıl kullanacağım konusunda kesin bir kanıya varamadım. Kimisi minoxil’den önce sürüp dereye yedirmem gerektiğini belirtmiş kimisi de minoxil’den sonra sürüp 15-20 dakika bekletmeyi söylüyor. Sormak istediğim birkaç soru var;

  1-) Bu kremi saç dökülmesi olan kafanın her yerine sürmek gerekiyor mu?

  2-) Genelde şakaklar için önerilmiş vertex bölgesine de kullansam nasıl bir etki yapar?

  3-) Kremin nasıl kullanılacağı hakkında bilgi verebilir misiniz kafaya hemen sürüp beklemesinin bir zararı olur mu?

  4-) Her gün kullanmakta bir sakınca var mı? Mesela akşam sürüp sabaha kadar saç derisinde beklese sabah da yıkasam nasıl olur?

3
33
4
Paylaş
3 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bende kremi 6 ay kullanmıştım. Ben genellikle her gün şakaklara sürüyordum ve kafamda en az 1-2 saat bekletiyordum ama büyük etkiler bekleme şampuanın yaptığı etkinin üzerine pek birşey eklemiyor.
  • Bir ara ben de kullandım ama kısa süre sonra bıraktım toksit etkileri varmış.
  • Saç dökülmesi olan her yere fazla olmayacak şekilde sürüp sabaha kadar bekletebilirsin. Herhangi bir olumsuz etkisini görmedim ben. Mercimek tanesini geçmeyecek şekilde ince bir tabaka halinde deriye sürüp yayarak masaj yap. 10 -15 dakika sonra minoxil sürebilirsin.
3 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.