Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Genel Saç Soruları Saç dökülmesi için hangi doktora gitmeliyim?

 • #2129

  Saç dökülmesi için hangi doktora gitmeliyim?

  Merhaba 19 yaşındayım aşırı saç dökülmesi sorunum var bu yaşta normal olmayan şekilde saçlarım çok dökülüyor. Sabahları tararken aşırı derecede kopan saçlar görüyorum rahat 50 tel dökülmeler oluyor. Saçımı ne zaman uzun tutsam dökülme başlıyor. Kısa olduğunda fark etmiyorum ancak uzun olursa anlıyorum. Bir sene önce saçımı sıfıra kestirdim 9 ay boyunca hep bu şekil yaptırdım. Durum gene aynı azalma yok.

  Saçımı yıkayıp kuruladıktan sonra bile havluda bir çok saç görüyorum. Ekimi kafama atınca da çok kola kopmalar oluyor. Saçlarımda açılma yok genetik olacağını düşünmüyorum. Bu yaşta beni psikolojik olarak da kötü etkiliyor. Bende cildiye doktoruna gitcem. Sizce hangi bölüm bakar cildiye mi yoksa dermatolog mu? Ailede babam kel dayımın biri hafif saçları seyrek diğer dayım da normal saçlı bu arada. Vitamin olarak da ne kullanacağımı hanginin işe yaracağını yazarsanız memnun olurum.

2
100
2
Paylaş
2 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Saçların gayet iyi gözüküyor orta taraflarda sıkıntı görmedim ben doktorda vitamin takviyesi verecektir. İki bölümede gidebilirsin.
  • Dermatolog bölümü bakıyor
2 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.