Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Genel Saç Soruları Saç diplerinde iğne batması hissi oluşması

 • #5066

  Saç diplerinde iğne batması hissi oluşması

  Merhaba arkadaşlar, 20 yaşındayım şakaklarımda bariz açılma oluştu bu durum canımı o kadar çok sıkıyorki ilerleyecek diye kafaya takmaktan bıkkınlık geldi. Günlük olarak saç diplerine masaj yapıyorum her gece sanki saç diplerinde iğne batması gibi acıtan bir durum oluyor. Son 6 aydır saç derisinde ağrılar, batma ve gerginlik hissi oluşuyor. Masaj yaparak deriyi rahatlatıyorum ağrılar geçiyor ama 1 saat sonra tekrar başlıyor. Ne zaman stres, sıkıntı yaşasam bu durumla karşılaşıyorum bazen ağrı kesici ilaç kullanıncs geçiyor.

  Bu iğne batması DHT artışı ile alakalı olabilir mi? Bir de bu iğne batması, kıl kökü iltihabının yanında saç diplerinde çok kaşınma var. Ne yapmalıyım ne tavsiye edersiniz? Doktora muayene olup kan tahlili yaptırmak gerekir mi?

4
217
4
Paylaş
4 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Kıl kökü iltihabı bu tür ağrılara sebep olur eczaneden loprox şampuan al ilaca falan gerek kalmaz, geçmiş olsun.
  • Saç nezlesi de olmuş olabilirsiniz, bazı zamanlar bendede oluyor bu durum. Birisinde saçlara dokunduğunuzda sanki iğne batıyor gibi bir acı oluşuyor özellikle saçları geriye doğru tararken oluyordu. Diğerinde ise saç diplerinde ısı ve yanma hissi oluşuyor bu da dht’dan kaynaklı genetik saç dökülmesinden kaynaklı oluşuyor.
  • @Harun06 Hocam aynı sıkıntı bende de var, hangi ilaçları kullanınca geçiyor
  • Konu Sahibi
   Loprox şampuan, dermovate saç losyonu ve cleocin t kullanıyorum fakat hemen geçmiyor. Eğer ağrılar çoğalırsa saçımı 3 e vururum. Saçım kısa olduğu halde bile 3 hafta civarında iyileşiyorum. Saçım uzunken bu süre daha da uzuyor çünkü saç diplerine ilaç pek ulaşamıyor.
4 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.