Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Genel Saç Soruları Saç derisinde kabuklanma ve kaşıntıya çözüm önerileri

 • #4754

  Saç derisinde kabuklanma ve kaşıntıya çözüm önerileri

  Merhaba arkadaslar, benim sorunum artık saç yağlanması durumu çığırından çıkmış durumda kafa derimde sürekli kabuklanmalar bölge bölge kaşıntılar ve yoğun kepeklenmeler oluşuyor. Ne yaptıysam bu durumu engelleyemedim şampuan değiştirdim, sık sık saçımı yıkarım ekstradan saçıma bir şey sürmem. Aslında bu sorun bende arada sırada olurdu ancak son 3-4 senedir dediğim gibi sürekli olmaya başladı. Konazol şampuan kullan dediler kullanıyoruz ilk bir gün bir şey yok 2. gün tekrar aynı durum oluşmaya başlıyor. Bir de saçıma iyi gelmiyor. Vichy yeşil şampuan dediler onu da kullandım o da fayda etmedi. Saç diplerinde kabuklanmalar o kadar iri oluyor ki resmen ellerinde tutup soyuyorum.

  Bu konuda aşırı derecede yağlanması sorun olan arkadaşlar neler kullanıyor Bu sorundan nasıl çözümünü buldular. Artık şampuanları geçtim kür mür ne gerekiyorsa yapacam. Artık bu sorundan kurtulmam lazım. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

2
38
3
Paylaş
2 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bence sende ki sorun saç egzaması doktora gitmen gerekiyor ilaçlı solüsyon verir. Dermovate losyon araştır iyi gelir.
  • Kuzenimdede aynı bu sorundan vardı. Doktora gitti kaç verdi. Tüm sorunları geçti ama ilaçları bırakınca tekrar başladı. Saç egzaması sürekli kaşınır kabuklanma yapar.
2 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.