Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Saç Büyüme Uyarıcıları Rozana Minoxidil Kullananlar Yorumları

 • #6876

  Rozana Minoxidil Kullananlar Yorumları

  Rozana Minoxidil Plus %5 kullananlar yorumları rozana erkeklere özel sprey 100 Ml deri spreyi içinde minoxidil olarak da bilinen, saç dökülmesi tedavisinde kullanılan erken maddesi vardır. Minoxidil, bir tür topikal çözelti veya köpük formunda sunulan bir üründür ve erkeklerde ve kadınlarda saç dökülmesini tedavi etmek için kullanılır.

  Minoxidil’in saç dökülmesine karşı nasıl çalıştığı tam olarak anlaşılamamış olsa da, kan dolaşımını artırarak saç foliküllerinin büyümesini teşvik ettiği düşünülmektedir. Minoxidil kullanıldığında, saç dökülmesi sürecini yavaşlatma veya durdurma potansiyeline sahip olabilir. Ayrıca, incelmiş saçların kalınlığını artırabilir ve bazı kişilerde yeni saç büyümesine katkıda bulunabilir. İçinde ekstra olarak provitamin B5 ile desteklenen formülü sayesinde saç kökünü besler, saç dökülmesini önler, zayıf ve kırılgan saçları güçlendirir. Rozana minoxidil erkekler için %5, %10 bayanlar için %2 formu bulunmaktadır.

  Yüzde onluk olanı plus spreyi, erkeklerde ve kadınlarda zayıf saçları ve saç derisindeki boşlukları tedavi eder. Çene kıllarındaki boşlukları doldurmaya yardımcı olur, Kemoterapi sırasında ve sonrasında saçların uzamasına yardımcı olur.

  Rozana minoxidil kullanımıyla ilgili olarak, ilacı düzenli olarak uygulamanız ve kullanım talimatlarını takip etmeniz önemlidir. Genellikle günde iki kez saç derisine uygulanır ve kullanıma başlamadan önce bir sağlık uzmanıyla konuşmanız önerilir.

  Rozana Minoxidil Deri Spreyi Özellikleri

  Rozana Minoxidil Kullananlar Yorumları

  • Sprey bazı Minoxidil %10, Pantothenic acid Vitamin B5, Hint yağı Silikon yağısaçların: Yeniden uzamasını teşvik etme potansiyeli sağlar.
  • Doğal saç uzamasını yardımcı olur ve seyrelmiş saçları ve birinci kelliği tedavi eder.
  • Dinlenme döneminde olan saç köklerini harekete geçirerek tekrardan saç uzatmalarını sağlar.
  • Ürün içerisindeki ek etken maddeler ile saç derisinin nemlendirir sağlıklı saç oluşumunu destekler.

  Minoxidil düzenli kullanılmalıdır. Çok fazla saçı dökülmüş keçilerde sabah ve akşam 1 milim olarak saç derisine uygulanması gerekir. İlk 3 ay içerisinde incelmiş kalite kaybına uğramış saçlarda dökülmeler ve neticesinde saç seyrekliği oluşabilir. 3 aydan sonra yeni saçlar tekrar çıkmaya başlayacaktır. Maksimum etkiyi bir yıl sonunda görebilirsiniz.

  Eğer çok fazla genetik dökülmeniz var ise mutlaka bir dht engelleyici ilaç ya da gıda takviyesi ile birlikte kullanmanız önerilir.

  Rozana Minoxidil Nasıl Kullanılır?

  Saç derisine uygulayıp 20 dakika bekletilmesi gerekir uyguladıltan sonra nazikçe masaj yaparak 5 fıs olacak şekilde sprey yedirin, ardından iyice yıkayın ve en iyi sonucu almak için işlemi birkaç kez tekrarlayın.

  Temiz saç derisine uygulanması gerekir. Uygulamadan önce saçlarınızı geriye doğru tarayın.

  Haftada 3-4 kez kullanılması tavsiye edilir. Saça değil saç diplerine sürülür. Uyguladıktan sonra saç diplerinde2 saat kadar beklemesi gerekiyor. Kullandıktan sonra saçları yıkamaya gerek yoktur.

  Rozana minoxidil kullananlar üründen memnun kalıp kalmadığını kullanıcı yorumlarını yazarak ürünü almayı düşünen diğer kişilere bilgilendirme yapmış olurlar.

0
7
1
Paylaş
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.