Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Saç Büyüme Uyarıcıları Rogaine minoxidil kullananlar var mı?

 • #4640

  Rogaine minoxidil kullananlar var mı?

  Arkadaşlar genetik saç dökülmesini önlemek, dökülen saçları tekrar çıkartmak ve zayıflamış saçları güçlendirmek için rogaine minoxidil kullananlar saçlarında gördüğü etkileri yazabilir mi? Rogaine foam ve solüsyon olan minoxil dünyada en etkili saç çıkarıcı ilaçlar arasında başta gelir. Erkek tipi saç dökülmesinin kesin ve en etkili çözüm yolu minoksil saç büyüme uyarıcı losyon kullanmak. Ben daha önceden arak minoxidil kullanıyordum ve oldukça da memnundum içerik olarak kaliteliydi ve ilk 1 yıl kullanmamda müthiş derecede saçlarımı gürleştirmişti. Önceki yıllarda fiyatından dolayı rogaine foam hiç kullanmadım ama kullanan birçok arkadaşım olmuştu. Rogaine foam çok etkili bir ilaç eğer kullanan arkadaşlar varsa nereden ve ne kadar fiyata aldıklarını yazabilirse sevinirim. Aşağıda Rogaine foamın saçları olan faydalarını yazdım.

  Rogaine foam, saç dökülmesine karşı kullanılan bir ilaçtır. İçeriğinde minoxidil adlı bir bileşen vardır. Minoxidil, saç köklerine daha fazla oksijen ve besin ulaşmasını sağlayarak saçların gürleşmesine ve uzamasına yardımcı olur. Rogaine foam, erkek tipi saç dökülmesi, hormonal değişiklikler, stres, hastalık gibi faktörlerden kaynaklanan saç kaybını önlemek veya azaltmak için kullanılabilir. Rogaine foam’un saça faydaları şunlardır:

  – Saç dökülmesini durdurur veya yavaşlatır
  – Saç köklerini güçlendirir
  – Saçların kalitesini ve hacmini artırır
  – Saç ekimi sonrası saçların çıkmasını hızlandırır
  – Saç derisini nemlendirir ve kepek oluşumunu engeller

  Rogaine foam kullanmadan önce doktorunuza danışmanız ve talimatlarına uymanız gerekir. Yan etkileri, alerjik reaksiyonlar, kaşıntı, kızarıklık, tahriş, baş ağrısı, tansiyon düşüklüğü gibi olabilir. Rogaine foam, saç bakımı için doğal yağlarla (örneğin argan yağı) birlikte kullanılabilir. Ancak, bu yağları Rogaine foam uygulamadan önce veya sonra değil, arada birkaç saat bekleyerek kullanmanız önerilir. Aksi takdirde, yağlar minoxidilin etkinliğini azaltabilir. Rogaine foam, saç dökülmesi sorunu yaşayanlar için etkili bir çözüm olabilir. Ancak, herkes için uygun olmayabilir veya istenilen sonucu vermeyebilir.

1
28
1
Paylaş
1 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Konu Sahibi
   Eskiden rogaine ve solüsyonun fiyatı uygundu şimdi üçlü paketleri bile bin liraya geliyor alıp kullanmak pek ekonomik değil zaten herkes kendi minoxidilini yapıyor şimdi.
1 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.