Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Saç Büyüme Uyarıcıları R-GER Fort Sprey Kullananlar Yorumları

 • #6453

  R-GER Fort Sprey Kullananlar Yorumları

  R-GER Fort sprey genetik kaynaklı saç dökülmesini önlemeye yönelik içerisinde 60 ml %5 oranında 3 gr minoxidil etken maddesi içeren saç deri spreyidir. Minoxil losyonlar saç derisine uygulanır ve en az 4 saat beklemesi gerekir. Minoxil ilaç olduğu için saç köklerine iletilmesi uzun sürer. Saçlı deriye uygularken eşit şekilde saçlarım zayıflamış olduğu yerlere 5 püskürtme yada 1 ml olarak hafifçe firiksiyon yapılarak yayılır. Her 1 ml püskürtme 10 mg minoxil etken maddesi içerir.

  Minoxidil, genellikle saç dökülmesini tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. Topikal olarak uygulanır ve saç foliküllerini genişleterek saç büyümesini teşvik etmeye yardımcı olur.

  Topikal minoksidil, saç dökülmesi ve alopesi gibi saç dökülmesine bağlı durumlar için bir tedavidir. Reçetesiz olarak temin edilebilmesine rağmen, insanlar bu tedaviyi kullanmadan önce yan etkilerini dikkatle değerlendirmelidir

  R-GER FORT %5 minoxidil sprey nedir, ne için kullanılır?

  R-GER Fort Sprey Kullananlar Yorumları

  Bilim insanları başlangıçta minoksidili yüksek tansiyon tedavisi olarak tasarladılar ve doktorlar hala şiddetli hipertansiyonu olan kişiler için ilacın oral formunu reçete edebilirler.

  1987 yılında, bilim adamları hem erkeklerde hem de kadınlarda saç dökülmesini tedavi etmek için uygun olan topikal bir minoksidil solüsyonu geliştirdiler. Bu solüsyon %2 ya da %5 konsantrasyonda mevcuttur. Topikal minoksidil için marka isimleri Rogaine ve Theroxidil’dir.

  Minoksidil ve saç dökülmesini önleyen bir başka ilaç olan finasterid (Proscar ve Propecia), Gıda ve İlaç İdaresi’nin (FDA) erkeklerde saç dökülmesi tedavisi olarak onayladığı tek ilaçlardır. Araştırmalar, bu iki ilacın saç dökülmesini önlemede ve saç büyümesini teşvik etmede %60’a varan oranda etkili olduğunu göstermektedir.

  R-GER Fort %5 Sprey nasıl kullanılır?

  R-Ger fort sıvı bir solüsyon veya köpük şeklinde gelir ve insanlar genellikle günde iki kez uygular. Kişi kafa derisinin ve saçlarının kuru olduğundan ve kafa derisinin güneş yanığı olmadığından emin olmalıdır.

  Tüm talimatları dikkatlice okumak önemlidir. Üretici, bir kişinin asla aşmaması gereken doğru dozu belirtecektir.

  İnsanlar minoksidili genellikle bir damlalık veya sprey kullanarak uygularlar. Bu ilacı kafa derisi dışında vücudun herhangi bir yerine sürmekten kaçınmalı ve yutmamalıdırlar.

  Minoksidil gözlere veya cilde temas ederse, kişi bölgeyi soğuk suyla yıkamalıdır. Eğer bölge tahriş olursa, bir doktor çağırmalıdırlar.

  Temiz saç derisine uyhulanmalı, ömcesinde jöle, saç spreyi yada diğer kozmetik ürünler kullanmayın.

  Saçlarınızı geriye doğru tarayın diplere eşit şekilde 5 püskürtme yada 1 ml olarak damlatıp yayın. Hemen kurumasını önlemek için önlemler alınmalıdır.

  Günde sabah ve akşam aynı saatte saç açıklığına göre 1-2 ml olarak uygulanır. Saçlarınızı üç güne bir defa yıkayın.

  Minoxidil ne zaman kullanılır?

  Bir kişi minoksidili reçetesiz satın alabilir. Bununla birlikte, bir kişi saç dökülmesi ile başvurursa bir doktor minoksidil önerebilir.

  Minoksidil en çok saç dökülmesi yeni başlayan 40 yaş altı kişilerde etkilidir. İlacın uzamış saç çizgileri üzerinde herhangi bir etkisi yoktur.

  R-GER Fort sprey yan etkileri

  Bir kişi minoksidil uyguladıktan sonra kaşıntılı, kuru, pullu, tahriş olmuş veya yanan bir kafa derisi yaşarsa doktoruna başvurmalıdır.

  Bir kişi aşağıdaki yan etkilerden herhangi birini yaşarsa, acil yardım almalıdır.

  • Saç derisinde kaşıntı, kepek ve kabuklanma oluşabilir
  • açıklanamayan kilo alımı
  • yüzde, ayak bileklerinde, ellerde veya midede şişme
  • nefes darlığı
  • kalp atış hızında artış
  • göğüs ağrısı
  • baş dönmesi

  Bir kişi herhangi bir ciddi yan etki yaşarsa, kullanmaya ara vermeli ve doktoruyla görülmelidir.

  Genetik saç dökülmesini önlemek ve yeni saç çıkarmak için R-Ger Fort sprey kullananlar deneyimlerini, görüşlerini olumlu yada olumsuz yorumlarını konu altından yazabilir.

0
10
1
Paylaş
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.