Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Antiandrojen Kullanımı Proscar kullanıp kan tahlili sonuçlarım

 • #6240

  Proscar kullanıp kan tahlili sonuçlarım

  Merhaba arkadaşlar 6 aydır proscar 1/4 ve xpecia tablet kullanıyorum ve bunun yanı sıra aknetrent ilacı haftada 1 olmak üzere kullandım. Aknetrent hariç diğerlerini kullanma devam etcem. Tedaviden önce çok seyrek olmayan saçlarım şimdi aşırı seyrek ve güçsüz olarak gözüküyor. Geçen hafta doktora kan tahlili yaptırdım ve kullandığım ilaçları söyledim. Doktor finasterid ilacını kullan ama 8 aylık periyotlarda muayene olmamı söyledi. Sonuçlara göre B12 vitamini sınırda, D vitaminin oldukça düşük dedi. Bana takviye verdi. Ben kan tahlili sonuçlarında herhangi bir sorun var mı diye sordum yok dedi. Folik asit, ferritin ve biotin değerlerim normal. Saçlarımın zayıflaması neden olmuş olabilir? Sizce tedaviye şunuda ekle dediğiniz etkili bir şey var mı?
3
24
3
Paylaş
3 yanıt dizini görüntüleniyor
  • B12 ve D vitamini düşük seviyede doktorun verdiği takviyeler yeterli olacaktır. Proscar kullandığın için xpecia kullanmana gerek yok. Karaciğer enzimlerin biraz yüksek çıkmış oda ilaç kullandığın içindir. Bol su iç, düzenli egzersiz yap, sağlıklı beslenmeye özen göster. Saçlarının zayıflaması finasterid kaynaklı olabilir. Vücutta hormon dalgalanmaları saçları olumsuz etkiliyor. Tedaviye minoxilde ekleyebilirsin.
  • finasteride harici dutasterid kullanma derim. Çünkü kimyasal olarak en zararsız olanı finas. Dutasterid karaciğere felan çok yükleniyor. Xpecia yerine biotin 5 mg kullanabilirsin. Baktın olmuyor saç ekimine gidersin en azından mevcut saçları güçlendirmiş olursun.

  • Konu Sahibi
   Cevaplarınız için teşekkürler, saçların zayıflamasını bende finasteride bağlıyorum kullanmadan önce böyle değildi. Minoxil eklemeyi şuan için düşünmeden tansiyon sorunu yapıyormuş. Dutasterid kullanmam ağır yan etkileri olan bir ilaç bu yaşta başlayan. Saç ekimini daha sonraki yıllarda düşünüyorum. Losyon olarak minoxil harici öneriniz var mıdır?
3 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.