Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Saç Büyüme Uyarıcıları Procapil Sprey Kullanıcı Yorumları

 • #4472

  Procapil Sprey Kullanıcı Yorumları

  Arkadaşlar genetik saç dökülmesini önlemek için kullanılan saç büyüme uyarıcı etkileri ve aynı zamanda saça zarar veren dht hormonumu engelleyen procapil %5 saç spreyini kullananlar saçlarında ne gibi faydaları olduğunu kullanıcı yorumlarını aktarabilir mi? Procapil etken maddesi halkındaki açıklamalarına bakıldığında neredeyse saç dökülmesini tersine çevirip zayıflamış saçları gürleştirdiği ve dökülen saçlarıda tekrar çıkarttığı gibi ciddi açıklamalar yazıyor. Yani bu derece etkisi olması önemli bir konu. Ama ben daha önce hiç procapil içeren saç spreylerinden kullanmadığım için böyle bir etkisi olup olmadığı hakkında bilgim yok.

  Procapil aynı minoxil gibi %3 veya %5 gibi içerik oranları ile piyasada satılıyor. Özellikle alopecia dermal saç spreyinib çok tutulduğunu gördüm. Sizlerden bu konuda değerli fikirlerinizi almak istedim. Aşağıya proje pil spreyin saç dökülmesinde olan faydaları hakkında detaylı birkaç açıklamalar yazdım. Kullanmak istediğim için eğer önceden procapil içeren spreyleri aranızda kullananlar varsa deneyimlerini bize bildirirlerse çok memnun kalırım.

  Procapil, saç dökülmesini önlemek ve saç büyümesini teşvik etmek için kullanılan doğal bir bileşendir. Genellikle şampuan, saç kremi ve saç serumu gibi saç bakım ürünlerinde bulunur. Procapil, üç bitki özünden oluşan bir komplekstir:

  – Apigenin: Zeytin yaprağından elde edilen bir flavonoiddir. Kafa derisindeki kan dolaşımını artırarak saç köklerine daha fazla besin ulaşmasını sağlar.

  – Oleanolik Asit: Zeytin, elma ve üzüm gibi bitkilerde bulunan bir triterpenoiddir. Saç dökülmesinin en önemli nedenlerinden biri olan DHT hormonunun oluşumunu engeller ve saç köklerini korur.

  – Biotinoyl Tripeptide-1: Biotin (B7 vitamini) ile birlikte üç amino asitten oluşan bir peptiddir. Saç köklerinin yaşlanmasını yavaşlatır ve saç tellerinin kalınlaşmasına yardımcı olur.

  Procapil, saç dökülmesine karşı etkinliği klinik çalışmalarla kanıtlanmış bir formüldür. Minoksidil ve Finasterid gibi diğer saç dökülmesi tedavilerine göre daha doğal ve yan etkisiz bir alternatiftir. Procapil içeren saç bakım ürünleri, saçlarınızı daha güçlü, sağlıklı ve parlak yapabilir.

2
53
3
Paylaş
2 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Alopecia %5 procapil ve IGF büyüme faktörü içeren spreyi kullanmanı öneririm. Altı ay kullansan etkisi olup olmadığı hakkında deneyimleme yaparsın.
   Dutasterid haftada iki tane
   Saf minoxil losyon
   Medohbiotin günde bir
  • Procapil içeren spreylerin gerçekten faydası var mı? Minoxidil gibi saç çıkartıyor mu?
2 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.