Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Saç Büyüme Uyarıcıları Procapil bırakınca saçlar tekrar dökülür mü?

 • #5286

  Procapil bırakınca saçlar tekrar dökülür mü?

  Procapil, saç dökülmesini önlemek ve zayıflamış saçların daha sağlıklı çıkmasını teşvik etmek için geliştirilmiş bir üçlü bileşiktir. Temel olarak, zeytin ağacı yapraklarından elde edilen Apigenin, Oleanolik Asit ve Biotinoyl Tripeptide-1 vitaminli matriksin bir kombinasyonudur. Bu bileşenler, saç foliküllerinin yaşlanmasını yavaşlatarak ve DHT (Dihidrotestosteron) hormonunun olumsuz etkilerini azaltarak saç dökülmesine karşı savaşır. DHT, saç dökülmesinin önemli nedenlerinden biri olarak kabul edilir ve saç foliküllerinin daha kısa büyüme süreleri ve daha uzun dinlenme sürelerine sahip olmasına neden olur.

  Procapil ayrıca, saç köklerine giden kan akışını artırarak saçın büyüme hızını ve kalitesini iyileştirmeye yardımcı olur. Klinik çalışmalar, Procapil’in saç dökülmesine karşı etkili olduğunu ve minoksidil ile finasterid gibi diğer saç dökülmesi tedavilerine yakın düzeylerde etkili olabileceğini göstermiştir.

  Procapil içeren ürünlerin kullanımını bıraktıktan sonra saç dökülmesinin tekrar başlayabileceği belirtiliyor. Procapil, saç dökülmesinin ana sebebi olan DHT hormonunu baskılayarak ve saç köklerine sağlıklı kan akışını sağlayarak dökülme, incelme ve uzama problemlerinde etkili olabiliyor. Ancak, bu tür ürünlerin etkisi genellikle kullanıldığı süreyle sınırlı olabilir ve kullanımı durdurulduğunda, özellikle genetik faktörler nedeniyle saç dökülmesi yaşayan kişilerde, dökülmenin yeniden başlaması mümkün.

  Arkadaşlar procapil içeren spreyleri kullanmayı bıraktıktan sonra saç dökülmeniz tekrar başladı mı? Yaklaşık 5.5 aydır alopecia saw palmetto ve igf içerikli dermal saç güçlendirici spreyi kullanıyorum şişe bittikten sonra tekrar almayacam. Dökülme tekrar başlar mı?

1
35
2
Paylaş
1 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Procapil spreyleri kullanan işe yarayıp yaramadığını tecrubeleri paylasabilen olursa çok sevinirim. Almayı düşünüyorum ancak kararsız kaldım i.
1 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.