Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Saç Bakımı Ürünleri Nutraxin Biotin 5000 mcg Kullananlar Yorumları

 • #6964

  Nutraxin Biotin 5000 mcg Kullananlar Yorumları

  Nutraxin biotin 5000 mcg, B grubu vitaminlerinden biridir ve genellikle saç, cilt ve tırnak sağlığını desteklemek için kullanılır. Aynı zamanda vücutta enerji üretimine katkı sağlar. Biotin B grubu vitaminlerinden biridir ve B7 vitamini olarak da bilinir. Vücut için önemli bir besin maddesidir ve çeşitli metabolik süreçlerde rol oynar. Biotin, karbonhidratlar, yağlar ve proteinlerin metabolizmasında yer alır.

  Biotin, besinlerle alınabilen bir vitamindir ve aynı zamanda vücut tarafından da sentezlenebilir. Bağırsak florası, biotin sentezleyebilen bazı bakterileri içerir. Bununla birlikte, yeterli düzeyde biotin almak için çoğunlukla besinlerden elde etmek önemlidir.

  Biotin, saç sağlığını olumlu yönde etkileyebilir. Biotin, saç foliküllerinin güçlenmesine yardımcı olarak saç dökülmesini azaltabilir ve saçın daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olabilir.

  Biotin, enerji üretiminde önemli bir rol oynar ve karbonhidratların, yağların ve proteinlerin metabolizmasında enzimlerin aktivasyonunda yardımcı olur. Ayrıca, biotin, saç, cilt ve tırnak sağlığını desteklemeye yardımcı olabilir. Saç ve cilt hücrelerinin büyümesi ve yenilenmesi için önemlidir.

  Biotin eksikliği nadir görülse de bazı durumlarda ortaya çıkabilir. Uzun süreli antibiyotik kullanımı veya bazı sindirim sorunları biotin emilimini etkileyebilir. Biotin eksikliği belirtileri arasında saç dökülmesi, cilt döküntüleri, yorgunluk, depresyon, kas ağrıları ve sinir sistemi sorunları bulunabilir.

  Biotin, genellikle çeşitli besinlerde bulunan bir vitamindir. Yumurta, balık, karaciğer, süt ürünleri, mantarlar, badem, fındık, yer fıstığı, mercimek, muz ve avokado gibi gıdalarda doğal olarak bulunur. Ayrıca, birçok takviye formunda da bulunabilir ve sağlık profesyonelleri tarafından belirli durumlar için önerilebilir.

  Özetlemek gerekirse, biotin (B7 vitamini), vücut için önemli bir B grubu vitaminidir. Metabolizma süreçlerinde görev alır, enerji üretimine yardımcı olur, saç, cilt ve tırnak sağlığını destekler. Genellikle doğal olarak besinlerden elde edilir, ancak takviyeler şeklinde de bulunabilir.

  Günlük biotin ihtiyacı ne kadar?

  Nutraxin Biotin 5000 mcg Kullananlar Yorumları

  Biotin, vücudun sağlıklı saç, cilt ve tırnaklarının yanı sıra enerji üretimi ve metabolizma için önemli bir vitamindir. Biotin ihtiyacı kişinin yaşına, cinsiyetine ve genel sağlık durumuna bağlı olarak değişebilir. Amerikan Ulusal Tıp Kütüphanesi’ne göre, aşağıdaki biotin ihtiyaçları genellikle kabul edilen rehber değerlerdir:

  • Bebekler (0-6 ay): 5 mikrogram (mcg)
  • Bebekler (7-12 ay): 6 mcg
  • 1-3 yaş arası çocuklar: 8 mcg
  • 4-8 yaş arası çocuklar: 12 mcg
  • 9-13 yaş arası çocuklar: 20 mcg
  • 14 yaş ve üzeri yetişkinler: 30 mcg
  • Gebelik dönemi: 30 mcg
  • Emzirme dönemi: 35 mcg

  Bu değerler genel bir referans olup, bireysel ihtiyaçlar farklılık gösterebilir. Özellikle gebelik, emzirme, bazı ilaç kullanımları veya belirli sağlık koşulları olan kişilerin biotin ihtiyacı farklılık gösterebilir.

  Nutraxin Biotin Vitamini Hakkında Sık Sorulan Sorular

  Nutraxin Biotin

  Biotin takviyeleri genellikle günlük olarak 30 ila 100 mikrogram (mcg) arasında önerilen bir doza sahiptir. Ancak, bazı durumlarda bu doz miktarı değişebilir. Aşağıda biotin hakkında sık sorulan sorulara bakabilirsiniz.

  Biotin her gün içilir mi?

  H vitamini olarak da bilinen B7 vitamini biotin, B grubu vitaminler arasında yer alır. Doku yenilenmesinden, saç kalitesinde ve cilt güzelliği için gerekli olan biotin, vücutta depolanmadığı için günlük olarak alınması gerekir.

  Biotin yan etkisi var mı?

  Hayır herhangi bir ciddi yan etkisi yoktur. Belki fazla alınmada deri döküntüsü yapabilir.

  Biotin hapı ne zaman alınmalı?

  Yetişkinler için, tercihen yemek zamanı, günde bir (1) tane 2.5 mg yada 5 mg kapsül bir bardak su ile alınır.

  Biotin saçı kalınlaştırır mı?

  Biotin, yeni saç oluşumu için gerekli sağlıklı ortamı yaratır, saç kalitesini arttırır ve saç köklerini besleyerek yeni saç oluşumlarını destekler.

  Biotin hapı kilo yapar mı?

  Biotin eksikliği kilo kaybına neden olabilir, ancak biotin alımının kilo alımına neden olduğu bilimsel olarak kanıtlanmamıştır.

  Biotin ne kadar sürede etki eder?

  Düzenli olarak en az 3 ay tüketildiğinde saçlarda belirgin bir canlılık ve saç dökülmelerinde azalma sağlayan ürün aynı zamanda tırnakların da kalım olmasını sağlıyor.

  Biotin fazla alınırsa ne olur?

  Biotin suda çözünebildiği için fazlası idrar vasıtasıyla vücuttan atılır. Ancak bu durum fazla biotinin sağlığınıza zarar vermeyeceği anlamına gelmez.

  Biotin yeni saç çıkarır mı?

  Hayır ne biotin yeni saç çıkarmaz ancak yeni saç uzamasına destek verir.

  Biotin cildi güzelleştirir mi?

  Cildi nemlendirerek parlak görünmesini sağlar. Pürüzsüz bir görünüme kavuşturması ve cilt sağlığını koruması bakımından önemlidir.

  Biotin eksikliği belirtileri nelerdir?

  Biotin eksikliğinin bazı belirtileri arasında sıklıkla kolay dökülen incelmiş saçlar, kuru cilt, sinir sistemi sorunları, kas ağrıları veya bağırsak sistemi sorunlarıdır.

  Biotin tüylenme yapar mı?

  Biotin yeni tüy çıkmasına neden olmaz ancak var olan tüylerin rengini koyulaşturabilir.

  Saç incelmesi yaşayan üyelerimizden nutraxin biotin kullananlar varsa biotin 5000 mcg kullanımı hakkındaki yorumlarını konudan paylaşabilirler.

1
10
2
Paylaş
1 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Selam arkadaşlar, nutraxin markasının biotinini almayı düşünüyorum, saç dökülmem için ancak bu markayı yeni gördüm nasıldır memnun olan var mı?
1 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.