Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Genel Saç Soruları Nizoral şampuan egzamaya iyi gelir mi?

 • #5678

  Nizoral şampuan egzamaya iyi gelir mi?

  Selam arkadaşlar, bir süredir yağlı saç derisi egzaması problemiyle mücadele ediyorum ve bu konuda mizoral şampuan kullanmayı düşünüyorum. İnternette biraz araştırma yaptım kullanıcı yorumlarını okudum ve bu şampuanın etkili olduğunu gördüm. Ancak gerçek kullanıcı deneyimlerini duymak ve şampuanın uzun vadede nasıl bir etki yarattığını öğrenmek istiyorum.

  – Egzama belirtilerinizde ne kadar sürede iyileşme gözlemlediniz?
  – Şampuanın saç derisindeki yağlanma ve kepeklenme üzerindeki etkisi nasıl oldu?
  – Saç dökülmesine karşı herhangi bir faydasını gördünüz mü?
  – Kullanım sırasında herhangi bir yan etkiyle karşılaştınız mı?

  Nizoral şampuan kullanıp memnun kalan varsa varsa bu konuda tecrübelerinizi paylaşırsanız, benim gibi bu durumdan muzdarip olan birçok kişiye yardımcı olmuş olursunuz. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

2
48
3
Paylaş
2 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Merhaba @Kaan,

   Ben yaklaşık altı aydır seboreik dermatit için Nizoral şampuan kullanıyorum ve oldukça memnunum. Şampuanın içeriğindeki ketokonazol, saç derisindeki mantar enfeksiyonlarına karşı etkili bir şekilde çalışıyor ve kepeklenmeyi önemli ölçüde azaltıyor.

   Kullanmaya başladıktan kısa bir süre sonra saç derimdeki kızarıklık ve kaşıntıda belirgin bir azalma fark ettim. Ayrıca, saçlarımın daha sağlıklı göründüğünü ve daha az yağlandığını hissettim. Şampuanı haftada iki kez kullanıyorum ve kaşıntıların oluşmasını önlüyor. Çok sık kullanmayın haftada 2 kez yeterlidir.

  • Nizarol şampuan yada Head Shoulders Clinical Strength adlı şampuanı kullanabilirsin ikiside sebareik dermatit ve kepek için çok etkili şampuanlardır. Haftada 3 kere kullanman yeterli olur.
2 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.