Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Diğer Konular Saç Boyama ve Kapatıcılar Mor şampuan siyah saça kullanılır mı?

 • #4668

  Mor şampuan siyah saça kullanılır mı?

  Merhaba arkadaşlar saç dökülmesini önlemek için ilaçlar kullanıyorum yaş ilerledikçe birde saç beyazlaması artmaya başladı özellikle yanlar ve ense bölgelerinde beyaz saçlar aşırı şekilde oluşmuş tepelerde de beyazlar var genel olarak saçlarım kırlaşmış gibi görünüyor. Ara sıra saçlarımı nevacolor saç boyası ile orta kestane rengine boyarım. Ancak saçlarımda oluşan renkte biraz kızıl yansımalar oluşuyor. Bende mor şampuan kullanmak istiyorum. Biraz araştırma yaptım genellikle sarı saçlardaki turunculaşma ve bakır tonları gibi renkleri nötr etmek için kullanılıyor. Sormak istediğim soru mor şampuanlar siyah saça kullanılır mı? Mor şampuanı saçlara nasıl uygulamak gerekiyor.

  Bu konuda deneyimli arkadaşlar varsa bilgi verebilir mi?

3
50
4
Paylaş
3 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Mor şampuan, genellikle açık renkli saçlar için tasarlanmıştır ve sarı, platin, gri gibi renklerdeki saçlarda turunculaşmayı önlemek amacıyla kullanılır. Siyah ya da çok koyu renkli saçlarda mor şampuanın bir etkisi olmayabilir. Ancak, bazı kaynaklar mor şampuanın siyah saçlarda kullanıldığında küllü ve soğuk yansımalar elde edilebileceğini belirtiyor. Yani, siyah saçlara mor şampuan uygulamak istiyorsanız, belirgin bir renk değişikliği beklememelisiniz, ancak saçınıza farklı bir ton kazandırabilir. Şampuanın saçınıza uygun olup olmadığını anlamak için, küçük bir saç tutamında deneme yapmanızı öneririm.
  • Mor şampuanın istediğin sonucu verebilmesi için açık sarı tonları veya bu tonlara yakın renklerde saça sahip olman gerekiyor.
  • Merhaba mor şampuanlar her renk saça maalesef uygulanmıyor. Sebebi ise koyu renk tonları. Mor şampuanın işe yarayabilmesi için açık sarı tonları veya bu tonlara yakın renklerde saça sahip olman gerekiyor. Platin, beyaz, gri ve açık kumral renklerinde saç boyaları kullanılmış saçlar üzerinde mor şampuan kullanılıyor.
3 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.