Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Genel Saç Soruları Minoxil saçta ne kadar beklemeli?

 • #4990

  Minoxil saçta ne kadar beklemeli?

  Selamlar arkadaşlar minoxil kulanmaya yeni başladım saçta ne kadar beklemeli, benim genel saç zayıflaması sorunum var özellikle şakaklarda geriye doğru ciddi anlamda açılma oluştu ve daha da ilerleme yapıyor. Her ne kadar sadece proscar kullansam da şakaklarda herhangi bir gelişme göstermiyor. Bazı arkadaşlar minoxil kullanmadan yanlarda saç çıkarmanın imkansız olduğunu söylemişler. Yani sormak istediğim proscar ön taraflardaki saçlarda etkisi yok mu? İlaca başlayalı 7,5 ayı geçiyor bu sürede hafif bir libido azalması yaşadım fazla da bir yan etkisi olmadı. Minoxidil ve finasterid ikilisini birlikte kullanırsam daha çok etki edeceğini düşünüyorum ek olarak da biotin 5000 mcg günde bir tane alacağım. Sorum şu minoxil saçta ne kadar süre kalması gerekiyor en az 3 saat yazmışlar ama akşama kadar kalsa sorun olur mu?
6
178
6
Paylaş
6 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Emilim süresi saçta kurumadığı sürece devam eder şu kadar süre kalacak diye bir kaide yok en az 3 saat beklemesi emilim açısından fazla olması için gerekli bizim yapmamız gereken minoxili saçta bekletebildiğin kadar bekletmek.
  • Hocam bekletebildiğin kadar beklet ne kadar çok saç derisinde kalırsa o kadar çok fazla etkisi olur.
  • minoxidil köpük ya da losyon hangisini kullanirsan kullan mutlaka kuru saçlara Sürmen gerekir ve en az 3 saat kafada beklemesi gerekli. Mesela sabah sürdüm akşamleyin saçını yıkayabilirsin. Sabah 1 milim akşam bir milim ya da 5 hız uygulanıyor. Uyguladıktan sonra hafif masaj yaparak derecedirmen iyi olur.
  • Bilinmeyen Kullanıcı yazdı:
   Hocam bekletebildiğin kadar beklet ne kadar çok saç derisinde kalırsa o kadar çok fazla etkisi olur.

   Ben sürüyorum ama dışarı çıkıyorum ve dolayısıyla 1 saatte kuruyor bu durum etkisini azaltır mı?

  • Minoxidilin bir saat içinde kuruması etkisini azaltıyormuş ben doktora sormuştum eğer hemen kurursa 1 ml daha tekrar sürmemi söyledi.
  • Konu Sahibi
   Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler peki finasterid uzun süre kullanımında önlerde etkisi nasıl oluyor. Yani seyrekliği kapatıyor mu yoksa olan saçımı koruyor.
6 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.