Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Saç Büyüme Uyarıcıları Minoxil Saçları Daha Çok Döküyor

  • #6413

    Minoxil Saçları Daha Çok Döküyor

    Merhaba, 23 yaşındayım yaklaşık bir ay süresince minoxil forte 5 kullanmaya başladım. Saçlarımın önlerinde her iki taraftaki açılmayı önlemek için kullanıyorum. Ancak bu bir aylık süreçte daha fazla açılma ve seyrelme meydana geldi. Neredeyse ön saçlarımın yarısı döküldü. Çevremdeki herkes bu durumu fark ediyor. Kullandıkları sadece minoxil ekstra olarak başka bir şey kullanmıyorum. Sizce bu şok dökülme mi oluyor. Ne zamana kadar saçlarımda ki dökülme devam eder. Sizce mevcut diğer saçlarımda bu durumdan etkilenir mi? Bu dökülen saçları tekrar çıkartmak için bana böyle yaşıma uygun etkili bir tedavi önerisi bekliyorum. Bu konuyla ilgili bilgili arkadaşların değerli yorumlarını fikirlerini almak istedim. Yardımcı olacak olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
2
12
3
Paylaş
2 yanıt dizini görüntüleniyor
    • Normalde çoğu kişide mevcut saçlarda şok dökülme yapıyor ama bazı kişilerde seyreklikler kalabiliyor dht aktivitesinin artışı kaynaklı olabileceğini düşünüyorum.
    • Bir ay daha erken bir süre ilk aylarda dökülme yapacağını herkes biliyor bu sorun değil zamanla düzelecektir. Düzenli 8 ay boyunca kullanmaya devam et kullanmayı yarıda kesersen daha beter olur saçlar. İleride saçların bir çoğu çıkacaktır.
2 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.