Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Saç Büyüme Uyarıcıları Minoxil mi procapil mi hangisi kullanılmalı?

 • #4523

  Minoxil mi procapil mi hangisi kullanılmalı?

  Merhaba arkadaşlar saç dökülmesini önlemek, dökülen saçları çıkarmak ve minyatürleşmiş saçları yeniden normal saç haline gelmesi için minoxil mi procapil mi kullanmak daha etkili olur. Geceleri dermoreller ile kullanmak istiyorum. Ben yaklaşık 2 senedir minoxil forte kullanıyorum. Ve çok da iyi sonuçlar aldım seyrelmiş saçlarımı güçlendirdi ancak şakaklarda çok fazla bir etkisi olmadı. Özellikle sokak bölgelerinde sadece tüylenme ve biraz uzama yaptı. Şakaklar için azelderm ve tretin krem de kullandım. Ama tüyler termal saç haline gelmedi maalesef.

  Minoxil %5 dht önleyici özelliği olmadığı için procapil %5 saç spreyi kullanmak istiyorum. Procapil bildiğiniz üzere hem saç kökü uyarma özelliği hem de saç kökünü dht hormonlarına karşı koruma görevi vardır. Şakaklar için procapil mi yoksa minoxidil mi kullanmak daha faydalı sonuç verir. Aşağıda procapilin etkisi hakkında kısa açıklamalar yazdım.

  Procapil, saç dökülmesi tedavisinde kullanılan bir vitamin kompleksidir. Bu özel formül, saç dökülmesini önlemeyi ve saç büyümesini teşvik etmeyi amaçlar. İçeriğinde üç bitki özü bulunur:

  1. Apigenin: Saç köklerini uyarır ve bölgedeki damarları genişleterek köke gelen kan miktarını artırır. Bu sayede saçın büyüme hızını ve kalitesini artırır.

  2. Oleanolik Asit: Saç dökülmesinin ana nedeni olan **DHT (Di Hidro Testosteron)** hormonunun oluşumunu azaltarak köke zararlı madde oluşumunu engeller. Bu sayede orta ve uzun vadede etkisi azalmaz.

  3. Vitaminli Matrikin: Saç dökülmesinin asıl sebebini hedefleyerek saçın güçlenmesine yardımcı olur.

  Procapil, klinik testler ve bağımsız kurumlarca etkinliği kanıtlanmış bir bileşendir ve saç dökülmesine karşı üretilen ürünlerde sıkça kullanılır. Cinsellik üzerinde yan etki bildirilmemiştir ve kafa derisinde alerji riski düşük seviyededir. Ancak herhangi bir alerji görüldüğünde kullanım sonlandırılmalı ve antialerjik form ile devam edilmelidir.

3
37
4
Paylaş
3 yanıt dizini görüntüleniyor
  • İmkanın varsa akşamları minoksil sprey kullan sabahları proje hapis sprey ek olarak da biotin tablet kullan.
  • Procapil boşver hiçbir etkisi olmaz etkileri sadece kağıt üzerinde minoxil kullanmaya devam et.
  • İkisinide kullan minoxili akşam procapil sabah. Minoxili bırakırsan saçlar eski haline gelebilir.
   Dutasterid haftada iki tane
   Saf minoxil losyon
   Medohbiotin günde bir
3 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.