Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Saç Büyüme Uyarıcıları Minoxil işe yaramıyor ne yapmalıyım?

 • #6366

  Minoxil işe yaramıyor ne yapmalıyım?

  Herkese selamlar 5 aydır kendi hazırlayıp kullandığım minoxil saç çıkarmada işe yaramıyor. Akşamları ve sabahları 1-2 ml arası vertex ve önlere tamamen sürüyorum. Sürmeden önce seyrelmiş bölgelere dermaroller uygulaması yapıyorum. Haftada bir defa azelderm krem açık bölgelere ince bir tabaka halinde masaj yaparak yediriyorum. Haftada 2 defa konazol diğer günler prozinc mor şampuan kullanırım. Xpecia tablet günde 1 tane alırım. Mevcut saçlarım yeterli derecede var ama önler seyrek oldu. İlk 2 ay çok saç dökülmesi yaşamadım. Bu tedaviye rağmen herhangi bir saç çıkışı göremedim. Sizce bende minoxidil etki etmiyor olabilir mi? Minoxil yerine procapil %5 spreye geçsem fayda verir mi?Ailede tamamen kel olan yok. Ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.
3
21
4
Paylaş
3 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yaşım kaç bunu yazsaydın ona göre daha iyi yorumda bulunabiliriz. Procapil etkili olur mu bilemeyiz ama denemek gerekir. Uyguladığın tedavi iyi görünüyor işe yaramaması sende dht aktivitesinin fazla olmasından kaynaklanabilir. Daha etkili dht blokerler kullanmalısın. Proscar yada dutasterid gibi.
  • Fayda etmiyorsa dht blokerla kullanmayı dene. Mesela 6 ay dutasterid kullan bak dökülen saçlar nasıl çıkıyor. Bazı kişilerde minoxilde işe yaramıyor. Procapil o saça etki etmez. Minoxil daha güçlüdür.
  • Önlerde saç çıkartmada çok işe yaramaz rerinoik asit ve azelderm krem her gün kullanmak gerekiyor. Arkadaşlarında dediği gibi dht blockerlere birlikte kullanıp deneyebilirsin. Yada işe yaramıyorsa bırakırsın alopecia procapil sprey falan dene.
3 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.