Forumda Arama Yapın

Saç Tedavisi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Saç Büyüme Uyarıcıları Minoxil günde 1 kez kullanılır mı?

Minoxil günde 1 kez kullanılır mı?

4-04-2024, 02:29
4 yorum
5
77
5 yanıt dizini görüntüleniyor
    • Arkadaşlar minoxili 2 senedir günde 2 kez kullanıyordum son bir senedir etkisi azalsada aynı olarak devam ediyor. Bazen günde 1 kez kullanıyorum mesele ilk 3 gün bir defa sonraki 3 gün günde 2 defa uyguluyorum. Bu şekil kullanımı saç büyümesinde herhangi bir sorun yaratır mı?

Bazı forumlarda minoxidilin etkisinin 24 saat oldugu söyleniyor…

Günde bir kere akşamları kullanmakta günde iki kez kullanmak kadar etkili olurmu sizce ?

• Minoxu günde 2 defa da 1 defa da kullanarak deneyim etme fırsatım oldu. Günde 1 defa akşamları kullandığım dönemlerde de başarılı sonuçlar almıştım.. İki senedir kulandığın için gün de 1 defa da kullanabilirsiniz.
    • Bende su an sadece günde bir defa kullaniyorum bakalım dökülme başlayacakmı
    • Zaten 2 senedir kullanıyorsun günde bire düşürmek saça zarar vermez doğru kullanım şeklide günde bire düşürerek böyle devam etmek gerekir.
    • Bunun sana cevabını şöyle söyleyim minoxili 2 senedir kullandığın için saçların zaten alışmış olacaktır. Genel olarak saçların yeteri kadar var ise günde bir kez kullanmakta 24 saat etkisini korur, ancak minoxil tek başına saçları koruyamaz etkisi giderek azalır. Mutlaka dht azaltıcı antiandrojen ilaç kullanma gerekebilir.
      Dutasterid haftada iki tane
      Saf minoxil losyon
      Medohbiotin günde bir
5 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.