Forumda Arama Yapın

Saç Tedavisi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Saç Büyüme Uyarıcıları Minoxil Forte %5 Uzun Saça Nasıl Uygulanır?

Minoxil Forte %5 Uzun Saça Nasıl Uygulanır?

1-11-2023, 20:34
1 yorum
2
86
2 yanıt dizini görüntüleniyor
    • Merhaba 7 aydır saç dökülmesini önlemek için uğraşıyorum yaşım 21 bugüne kadar hiç saç dökülmesi olmamıştı, saçlarımda açıklık fazla tok çocukluktan beri aynı duruyor sadece şakaklarım biraz açıldı ancak çok fazla dökülme olduğu için doktora gittim bana vitamin hapı ve minoxil forte %5 verdi. Özellikle saçımı yıkarken elime yüzüme sürekli saç geliyor. Elimle bile koparırken hemen kopuyor. Vitamin içeriğinde içinde biotin, çinko ve selenyum yazıyor.

Saçlarımda genetik dökülme olduğunu sanmıyorum ama aklımda şüphe oluyor başlamış olabilir mi? Ailemde saçı dökülmüş kimse yok. Sadece abimin yanları biraz açılmış. Doktorum yazdığı vitamin hapları dökülmeyi önler mi? Saçlarım uzun olduğu için minoxili diplere uygulayamıyorım. Nasıl sürebilirim deneyimli abilerden tavsiye bekliyorum değerli yorumlarını bekliyorum.

• Saçları ayırarak diplerine damlalık yada 1 ml ince şırınga kullarak damlatıp dökülen bölgelere yay parmağınla sandığından daha kolay hemen dipte yayılıyor.
2 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.