Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Saç Büyüme Uyarıcıları Minoxil bırakıp tekrar başlamak etkisi artar mı?

 • #4193

  Minoxil bırakıp tekrar başlamak etkisi artar mı?

  Arkadaşlar merhaba, minoxil etkisini kaybedince nasıl bir yol izlemek gerekiyor. Bildiğiniz üzere minoxidil saçları çıkarıyor ancak belli bir süreden sonra etkisi azalıp çıkan saçlar tekrar dökülmeye başlıyor. Ben iki senedir aralıklı olarak bir minoxil forte %5 kullandım ilk başlardaki etkiyi artık alamıyorum. İlk 6 ayda saçlarımı döngüye sokmuştu daha sonraki aylarda saçlarımı inanılmaz derecede güçlendirdi. Saçlarım o kadar çok gürleşti ki herkes ne kullanıyorsun demeye başlamıştı. Ekstra olarak biotin 5000 mcg alıyorum. Sorum şu ki acaba 3-4 ay minoxili bırakıp tekrar başlarsak ilk etki tekrar alabilir miyiz?

  Finasterid kullanmıyorum etkisinin azalmasını buna bağlayanlar var. Minoxil dht hormonu azaltıcı olmadığı için dökülmeler başlıyormuş. Antiandrojen oral kullanmak istemiyorum. Topikal olarak kullanabilirim belki. Bunun için sizlerin de başka tavsiyeleri varsa duymak isterim.

3
35
2
Paylaş
3 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Eğer etkisini kaybettiyse 4-5 ay bırakıp tekrar başlamak mantıklı ama saçları tekrar döngüye sokabilir bu duruma dikkat etmen lazım.
  • Konu Sahibi
   Bilinmeyen Kullanıcı yazdı:
   Eğer etkisini kaybettiyse 4-5 ay bırakıp tekrar başlamak mantıklı ama saçları tekrar döngüye sokabilir bu duruma dikkat etmen lazım.

   Evet saç döngüsü olayını dikkat etmedim bunun için ne önerirsiniz döngüye girmemesi için?

  • Bende bırakıp tekrar başladım 2 ay oldu etkisi ilk günkü gibi geldi bana düzenli kullanmak lazım haftada 2 defa dutasterid alıyorum
3 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.