Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Saç Büyüme Uyarıcıları Minoxidil Saçımı Çok Döküyor Yardım

 • #2197

  Minoxidil Saçımı Çok Döküyor Yardım

  Merhaba arkadaşlar bundan 6 ay önce minoxidil solüsyonu kullanmaya başladım ilk 2 ay rogaine foam daha sonraki aylarda ise minoxil forte %5 kullanmaya devam ettim. İlk 3 ayda saçlarım aşırı derecede döküldü ön taraflarımda neredeyse çok az saç kaldı saç dipleri gözükmeye başladı. Bende devamlı kullanıyorum, forumlardan okuduğum kadarıyla sürekli kullanmak gerektiğini söylüyorlar. Eğer bırakırsam saç döngüsü yarıda kalıp saç seyrekliği uzun bir süre devam eder durum daha da kötüye gider diye bana söylediler. Ancak şu an kullanalı 6 ay oldu ön saçlarımda ki seyreklikler hala kalıyor. Yani toparlanma şimdiye kadar olmadı Saç dökülmeleri de ara ara çoğalarak devam ediyor.

  Ben minoxidili 12 ay boyunca kullanmaya devam edeceğim bazı arkadaşların sonuçları çok güzel özellikle finasteridle birlikte kullanarak çok güzel sonuç almışlar. Forum’da deneyimli arkadaşlardan bu konuda yorumlarını bekliyorum nasıl bir tedavi uygulama yapmalıyım. Kullanmaya devam etmeli miyim başka ilaçlar da ekleyeyim mi nasıl yapmalıyım sizce?

5
80
2
Paylaş
5 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Minox minyatürleri döker kalın halde çıkartır
  • Dostum genetik dökülmeye çare yok ilaçlar ile belli bir süre koruyabilirsin sonrası saç ekimine yönel çok uğraşırsın
  • stres yapmayın beyler dökülürse dökülsün eğer yapamam derseniz bu işi çok iyi yapan ekim yerleri var ekildiği hiç belli olmayan o yüzden fazla takmayın
  • Minoxidili sürekli kullanman gerekli ilk 4 ayda incelmiş saçları döker yerine daha sağlıklı saçlar geri çıkar bırakma bir sene boyunca sabah akşam temiz saç diplerine sür daha sonra günde bir kere sürmeye devam edersin. Proscarda eklersen daha çok etkili olabilir.
  • Minoxil ilk 3 ayda saç döker sonradan geri çıkıyor düzenli kullanmak lazım
5 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.