Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Genel Saç Soruları Loprox şampuan kullananlar seboreik dermatit önlüyor mu?

 • #4331

  Loprox şampuan kullananlar seboreik dermatit önlüyor mu?

  Arkadaşlar seboreik dermatit ve kepek tedavisi için loprox şampuan kullananlar faydasını gördüyse deneyimlerini aktarabilir mi? Seboreik dermatit’e yaklaşık 1 sene önce yakalandım ilk önce saçlarımda aşırı kaşıntı oluşmaya başlamıştı daha sonradan saç diplerimi biraz kontrol ettiğimde sarı sarı iri kalıntılar ve saç derisi kabuklanmaları oluşmaya başladığını fark ettim. İlk kullandığım konazol şampuandı biraz geçirdi ancak tamamen önlemiyor. Ben de loprox şampuanın seboreik dermatiti geçirmek için faydası olduğu gibi yorumları okudum. Eczanede satılıyor bu şampuan herhalde ama kullanmadan önce bu şampuanı kullanmış arkadaşlardan yorumlarını görmek istiyorum.

  Saçlarımda seyrelmeler olduğu için genetik dökülme de var. Özellikle minoxil kullandıktan sonra aşırı derecede saç derisi kabuklanması oluşmaya başladı. Buna bir çözüm bulamadım maalesef. Minoxil içerisindeki propilen glikol kepeklenmeye sebep oluyormuş. Ne zaman kullansam ertesi gün kafamda iri iri tortu ve kremsi tabaka oluşuyor.

  Sizlere sormak istediğim seboreik dermatit, sedef, kepeklenme, kabuklanme ve kaşıntı önlemek için konazol şampuanı yoksa loprox şampuan mı kullanmak daha iyi gelir? Saç diplerimde sürekli olarak tortu, kaşıntı oluşuyor bi ara ketoral şampuan kullandım saçımı çok kuruttuğu için bir şişe kullanıp bıraktım. Bu tip saçlı deri rahatsızlıkları olanlar, seboreik dermatit yağlı egzama gibi problemleri için hangi şampuanı kullanıyor tecrübelerinize aktarırsanız çok sevinirim.

2
49
3
Paylaş
2 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Ben bir şişe kullandım gerçekten etkili bir şampuan kepeği ve seboreik dermatiti önlüyor. Haftada 2 gün kullanıyordum kaşıntı falan hiç kalmıyordu. Sürekli kullanılması uygun değil. Haftada bir defa kullanmaya devam ediyorum.
  • Ben kullanıyorum yağlı egzama oluştu haftada 2 defa saçlarımda 5 dakika bekletip duruluyorum. Açıkçası çok memnun kaldım bu rahatsızlığı olanlar için önerebilirim.
2 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.