Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Saç Bakımı Ürünleri Ketoral şampuan kullananlar saça faydaları ve zararları

 • #4253

  Ketoral şampuan kullananlar saça faydaları ve zararları

  Genetik saç dökülmesini önlemek için hem Türkçe sitelerde hem de yabancı sitelerde ketoral şampuan kullanımıyla ilgili birçok bilgiler vardır. Ketoral şampuanın etken maddesi ketokonazol anti androjen etkileri olan ve mantar öldürücü bir maddedir. Erkek tipi saç dökülmesini önlemede yardımcı olarak kullanılan ve zayıflamış saçların güçlenmesine destek olduğu yapılan bazı çalışmalarda görülmüştür.

  Ketokonazol, mantar enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. Aynı zamanda, erkeklik hormonu olan dehidrotestosteron (DHT) üretimini azaltan bir antiandrojen olarak da işlev görür. Bu nedenle, ketokonazol, saç dökülmesi, prostat kanseri veya aşırı tüylenme gibi DHT ile ilişkili durumların tedavisinde de kullanılabilir.

  Ketokonazol, tablet, merhem veya şampuan şeklinde mevcuttur. Kullanım şekli ve dozu, ilacın formuna, tedavi edilen hastalığa ve kişinin yaşına göre değişir. Ketokonazol kullanmadan önce doktorunuza danışmalı ve reçeteye uygun şekilde kullanmalısınız.

  Ketoral şampuan saça faydaları olduğu gibi bazı zararları da vardır. Bunlar arasında şampuan formu saç derisinde aşırı kuruluğa sebep olabilir, saç rengini açabilir. Tablet şekli bulantı, kusma, karın ağrısı, baş ağrısı, baş dönmesi, alerjik reaksiyonlar, karaciğer hasarı, hormon dengesizliği, kalp ritim bozuklukları ve ilaç etkileşimleri sayılabilir.

  Genetik saç dökülmesini önlemede ketoral şampuan kullananlar sıklıkla en çok merak ettiği sorulardan birisi dökülen saçları çıkarmada faydası olup olmadığıdır. Dökülen saçları çıkarmak için ketoral çoktan etkisi olduğu söylenemez. Çünkü dökülmüş saçlar dht hormonuna maruz kalıp aktifliğini yitirdiği için daha etkin saç uyarıcı maddelere ihtiyaç vardır. Ketokonazol Daha çok var olan saçları güçlendirmede fayda sağlar.

  Bu şampuanı saç tedavisi için kullanacaksanız en ideal kullanım şekli haftada iki defa saçlarda 3-5 dakika arası bekleterek saç derisine masaj yaparak yıkamaktır. Günlük kullanıma uygun değildir. Bu nedenle her gün kullanılmaz. Bu şampuan sürekli olarak saç dökülmesi devam ettiği sürece kullanılması tavsiye edilir.

2
42
3
Paylaş
2 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Saçlarım aşırı derecede kepeklendi ve kaşınıyor. Ketoral şampuanı kullanmaya başladım. Biraz iyi geldi gibi. Kullananlar varsa bilgi verebilir mi?
  • Bilinmeyen Kullanıcı yazdı:
   Saçlarım aşırı derecede kepeklendi ve kaşınıyor. Ketoral şampuanı kullanmaya başladım. Biraz iyi geldi gibi. Kullananlar varsa bilgi verebilir mi?

   Selyum şampuan içinde salisilik asit var kepek için birebir ketoral şampuan yerine deneyebilirsin.

2 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.