Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Saç Büyüme Uyarıcıları Kafein losyon kullananlar var mı?

 • #5755

  Kafein losyon kullananlar var mı?

  Merhaba arkadaşlar, ben de kafein %3 losyonunu saç dökülmesi için deneyenlerdenim. İnternetteki forumlarda okuduğum kadarıyla, kafein içeren ürünlerin saç dökülmesini önlemede etkili olduğu söyleniyor. Ancak kafein miktarının yeterli olması gerekiyor. Bazı kullanıcılar, %2 ve üzeri kafein oranına sahip losyonların saç foliküllerinde büyümeye olumlu etki ettiğini belirtmiş..

  Benim deneyimim ise şöyle; %3’lük saf kafein içeren bir losyon kullandım ve gerçekten saçlarımda canlanma hissettim. Seyrek bölgelerdeki dökülmeler durdu ve uzun vadede saçlarımın daha hızlı uzadığını fark ettim. Yeni saç çıkışları da gözlemledim. Tabii ki herkesin saç yapısı farklı olduğu için, sonuçlar kişiden kişiye değişebilir ama benim için oldukça olumlu oldu.

  Kafeinin saç dökülmesini önlemede etkili olabilmesi için, losyonun deri altına inebilmesi ve saç gözeneklerinden emilim yapabilmesi önemli. Bu yüzden losyonu sürdükten sonra belli bir süre beklemek gerekiyor. Ayrıca, kafeinin kan dolaşımını hızlandırıcı ve uyarıcı özellikleri de var. Bu da saç derisindeki kan akışını artırarak saç foliküllerinin sağlıklı büyümesine yardımcı oluyor.

  Sonuç olarak, kafein losyonu kullanmak isteyenler için, içeriğindeki kafein miktarına dikkat etmelerini ve sabırlı olmalarını öneririm. Çünkü saç dökülmesi ve yeni saç çıkışı gibi etkileri görmek zaman alabilir.

  Aranızda kafein losyonu kullananlar varsa saçlarında ne gibi etkilerini gördüler deneyimlerinizi paylaşırsanız losyonu kullanacak kişilere yardımcı olmuş oluruz.

facebook gruplar
5
243
4
Paylaş
5 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Ben de kullanıyorum bundan sonra %3 kafein olarak hazırladım 6 ay geçti günde 1 milim saç diplerine damlatıyorum. Çok fazla bir etkisini gördüğünü söyleyemem yani minoxil gibi bir etkisi yok.
  • Minoxil ve kafeini karıştırarak kullanmaya başladım herhangi bir daha fazla gelişme olursa yazarım buradan.

  • Konu Sahibi
   Player yazdı:
   Minoxil ve kafeini karıştırarak kullanmaya başladım herhangi bir daha fazla gelişme olursa yazarım buradan.

   Nasıl yaptın losyonu sadece kafeinmi kattın

  • @invincible dostum minoxil ve kafein katarak hazırladım 100 ml için %5 minoxil %3 kafein oran şuan için normal minoxild göre dha fazla bir etki göremedim kullanmaya devam ediyorum.
  • Sadece kafein losyon kullanarak sonuç alan var mı? Hazırlayıp yapmaya değer mi sizce?
5 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.