Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Diğer Konular Cilt Bakımı İmex Sivilce Kremi Kullananlar Bakabilir mi?

 • #4432

  İmex Sivilce Kremi Kullananlar Bakabilir mi?

  Sivilce geçirmek için imex sivilce kremi kullananlar faydasını gördüler mi özellikle bu krem sivilce izlerini yok etmek için çok etkili olduğunu kullanıcı yorumlarında okudum. Genel olarak önceden kalmış ciltteki lekeler içinde kullanılır mı? Benim yüzümde ara ara irili ufaklı sivilceden çıkıyor. Önceden azelderm krem kullandım sivilceleri kurutması için işe yarıyor ancak lekeleri geçirmedi çok da başarılı olduğunu görmedim. Tretin krem kullandım Bu da cildi çok soyduğu için sürekli yanma yapıyor. Ben hem sivilceleri kurutan hem de sivilce izlerini en az seviyeye düşüren bir krem arıyorum.

  Aşağıya imex sivilce kremi nasıl kullanılır ve cilde faydaları hakkında açıklamalarını yazdım.

  Imex sivilce kremi, ciltteki sivilce ve akne sorunlarını tedavi etmek için kullanılan bir kremdir. İçeriğinde tetrasiklin hidroklorür adlı bir antibiyotik madde bulunur. Bu madde, ciltteki iltihaplı sivilceleri kurutarak ve sivilceye neden olan bakterileri öldürerek cildin daha sağlıklı ve temiz görünmesini sağlar.

  Imex sivilce kremi, ciltteki leke ve siyah nokta gibi sorunlara etki etmez. Sadece sivilcelerin üzerinde kullanılmalıdır. Kremi kullanmadan önce cildinizi temizlemeniz ve makyaj kalıntısı bırakmamanız gerekir. Kremi günde 1-3 kez sivilceli bölgeye hafifçe masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Kremi uyguladıktan sonra yıkamanıza gerek yoktur.

  Imex sivilce kremi, fondöten renginde olduğu için cilt tonunuza uygunsa gündüzleri de kullanabilirsiniz. Ancak kremi uyguladığınızda güneş ışığından uzak durmanız tavsiye edilir. Çünkü krem, güneş ışığıyla etkileşime girerek ciltte leke bırakabilir. Bu yüzden kremi gece yatmadan önce kullanmak daha iyidir.

  Imex sivilce kremi, genellikle 1 ay içinde etkisini gösterir. Ancak her cilt tipi farklı olduğu için sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Kremi kullanırken doktorunuzun tavsiyelerine uymalı ve olası yan etkilere karşı dikkatli olmalısınız. Imex sivilce kremi, bazı kişilerde ciltte yanma, kaşıntı, kızarıklık, şişlik, saç diplerinde kepeklenme gibi yan etkilere neden olabilir. Bu durumda kremi kullanmayı bırakmalı ve doktorunuza danışmalısınız.

  Imex sivilce kremi, reçetesiz olarak eczanelerden satın alınabilir. Krem, 20 gram olarak satılmaktadır. En güncel fiyatı 152,49 TL’dir.

  Imex sivilce kremi, ciltteki sivilce ve akne sorunlarını tedavi etmek için kullanılan bir kremdir. Kremi kullanmadan önce aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir:

  – Cildinizi ılık su ve sabunla yıkayın ve kurulayın.

  – Kremden bir miktar alın ve sivilceli bölgeye ince bir tabaka halinde sürün.

  – Kremi cildinize hafifçe masaj yaparak yedirin.

  – Kremi uyguladıktan sonra yıkamanıza gerek yoktur.

  Kremi günde 1-3 kez kullanabilirsiniz. Ancak doktorunuzun tavsiyelerine uyun ve olası yan etkilere karşı dikkatli olun. Kremi kullanırken güneş ışığından uzak durun, çünkü ciltte leke bırakabilir. Kremi gece yatmadan önce kullanmak daha iyidir.

2
30
3
Paylaş
2 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Merhaba bende bugün eczaneden imex akne kremi aldım. Uzun süre kullanıpta sivilce izlerine geçirmek için kullanıp yararını gören var mı?
  • Ben kullandım bu kremi ilk başta yüzümde biraz soyulma oldu 1 hafta sonra falan geçti ve sivilcelere iyi geldiğini kesinlikle söyleyebilirim. Ancak sivilce izlerini hemen geçirmedi düzenli kullanmak gerekiyor sürekli kullanırsan zamanla geçirir. Benim sivilceler iyice azaldı tekrar çıkarsa bitane daha krem almayı düşünüyorum ama şunu söyleyim kesinlikle güzel bir ürün tavsiye ederim
   gülşah
2 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.