Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Genel Saç Soruları Her el attığımda 20 tel saç gelmesi

 • #4885

  Her el attığımda 20 tel saç gelmesi

  Arkadaşlar merhaba 20 yaşındayım saç dökülmesi sorunum var banyo yaparken ellerime çok fazla sayıda saç teli görüyorum. Her gün banyo yapan biriyim saçımı bioblas sarımsaklı şampuanla ılık suyla yıkıyorum. Banyodan çıkıp saçımı havluyla kurularken 10-15 tel saç var havluda. Bu durum her banyo yaptığımda böyle. Çocukluğumda hiç böyle bir durumla karşılaşmadım. Yaklaşık 6 aydır durum bu şekilde. Saçıma her el attığımda 20 tel saç gelmesi normal bir durum mudur? Ailemde genetik dökülme olan sadece babam var. Dayılarım ve amcam kel değil.

  Bu yaşta tepem açılacak kel mi kalacağım diye bazen düşünüyorum. Buda beni psikolojik olarak iyice sıkıntıya sokuyor. Zaten sınav, ders çalışma sıkıntı stres hat safhada. Şampuanın aynıdır yıllardır bu şampuanı kullanırım hiç böyle olmamıştı. Önereceğiniz bir şampuan, vitamin yada başkan bir şey var mı? Bu saç dökülmesinin sebebi ne olabilir, ne yapabilirim?

2
42
3
Paylaş
2 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Kesin sebebini bilemeyiz altta yatan bir çok faktör olabilir. Önerim eğer çok dökülme varsa kan testi yaptırım sonucuna bakarak hareket etmen.
  • Normal bir durum değil bence altına yatan bir sebep olabilir doktora gidip muayene olmanı öneririm.
2 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.