Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Genel Saç Soruları Günlük kullanacağım en iyi şampuan önerisi

 • #6289

  Günlük kullanacağım en iyi şampuan önerisi

  Beyler 24 yaşındayım saçlarıma birçok tedavi uyguladığım için saç diplerinde aşırı derecede yağlanma ve kalıntılar oluşuyor. Kullandığım tedavi şu şekilde, günde iki kez minoksil, finasteride ve bimatropst losyon. Losyonları 1.5 milimetre dermaroller kullandıktan sonra uyguluyorum. Buna ek olarak geceleri bazen treatin krem saç diplerine sürüyorum. Haftada 2 defa kete konazol şampuan kullanırım. Şimdiki problemin yeni bir şampuan önerisi bekliyorum sizlerden günlük olarak kullanabileceğim tarzda. Bioxcin forte, alpecin şampuanları araştırdım pek emin olamadım forum’da prodiing al pacin şampuan kullananlar da var. Bana bu konuda günlük kullanılan en iyi şampuan önerilerinizi yazabilir misiniz?
6
32
6
Paylaş
6 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Eğer yağlı saç tipin varsa prozinc mor renkli yağlı saçlar için olanı kullan ben çok memnunum. Eğer normal ve kuru saç tipin varsa prozinc plus ve vichy şampuanı öneririm
  • Organicum şampuanlarda beğendiğim ürünler arasında, özelliği bitkisel doğal sertifikalı içeriği sayesinde saçlara ve saç derisine zarar vermeden temizleme yapıyor. Ben çok memnunum yağlı saçlar için olanı portakal kokusu çok güzel sürekli kullandığım bir şampuandır.
  • bence orjinal defne yağı sabunu kullan. Şampuanların içinde çeşitli kimyasal maddeler var. Saç derisine zarar veriyor hemde hakkıyla temizleme yapmıyor. En iyisi defne yada zeytinyağlı sabun kullanmak ben 2 senedir kullanıyorum, saçımda yağlanma, kepek, kabuklanma ve kaşıntı olmuyor, çokta memnunum.

  • Konu Sahibi
   Cool yazdı:
   bence orjinal defne yağı sabunu kullan. Şampuanların içinde çeşitli kimyasal maddeler var. Saç derisine zarar veriyor hemde hakkıyla temizleme yapmıyor. En iyisi defne yada zeytinyağlı sabun kullanmak ben 2 senedir kullanıyorum, saçımda yağlanma, kepek, kabuklanma ve kaşıntı olmuyor, çokta memnunum.

   Hacı ben 2 yıl orjinal bıttım sabunu kullandım inan bana doğal olarak iyi güzelde dökülmeye hiç katkısı yok. İçinde procapil, kafein gibi maddeler olanlar tercih edilmeli.

  • Bioblas yağlı saçlar için olan şampuanı var saçları kurutmuyor, uzun süre yağlanmayı önlüyor, kepek yapmıyor ama dökülme önlemede çok bişey diyemem tavsiye ederim günlük olarak kullanılabilecek bir şampuan.
  • Bugüne kadar kullanıp en beğendiğim şampuan folixir olmuştur. Çünkü kullandığım zamanlarda dökülmeler de tedaviyle beraber çok faydasını gördüm. İçeriğinde dht engelleyici azelaikasit bile var. Günlük kullanıma uygun. İçerik olarak en iyi sayılabilecek şampuanlar dan birisi diyebilirim.
6 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.