Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Antiandrojen Kullanımı Finasterid vücuttan kaç günde atılır?

 • #6406

  Finasterid vücuttan kaç günde atılır?

  Merhaba arkadaşlar, 11 ay günde 1.25 mg finasterid kullandım şimdi ilacı bırakıyorum vücutta bütün etkileri kaç günde atılıyor. Evli olup bu ilacın kullanımı önerilmiyor. Gebelik döneminde özellikle erkek bebeklerin gelişimine olumsuz etkisi olabileceğini bir çok kaynakta yazılmış. Diyelim ki ilacı kullanıyorum ve gebelik planlaması yaptık erkek kişi bu ilacı ne kadar süre önce bırakması gerekiyor. İnternette yerli, yabancı bir çok araştırma yaptım. İlacı 3 ay önceden, 6 ay önce bırakmak gibi farklı bilgiler var.

  Benim düşünceme göre ilaç kullanmayı 3 ay önceden bıraktıktan sonra bile vücutta kaldığını düşünenlerdenim. Ama bu konu hakkında bilgi sahibi olan varsa yorumlarını bekliyorum.

  Sormak istediğim ilacı bıraktıktan sonra saçların eski haline dönme süresi değil. Sadece gebelik konusundaki bilgiler. Yorum yazan herkese şimdiden teşekkür ederim.

2
12
3
Paylaş
2 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Ben 5 ay önceden bıraktım bunun kesin süresini kimse bilemez bebek düşündüğünüzde sürekli aklında soru işareti oluyor strese giriyorsun. Bende sorun olmadı ama libidonun düzelmesi 2 ayı buldu. Tavsiyem kesinlikle 4 ay önceden bırakmak gerekli.
  • Bol su ve günde yarım saat veya daha fazla hafif tempolu koşu, ağırlık çalışması ve yürüyüş atılma süresini hızlandırır.
2 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.