Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Antiandrojen Kullanımı Finasterid sperm sayısını etkiler mi?

 • #3600

  Finasterid sperm sayısını etkiler mi?

  Merhaba finasterid kullanımı hakkında bir kaç soru sormak istiyorum. Yaşım 27 forumda bir çok konuyu okudum. Eğer ciddi bir yan etkisini görmezsem 33-36 lı yaşlara kadar mevcut saçımı korumak adına ilacı kullanmak istiyorum.

  Finasterid kullanmış insanlarda asıl ve en büyük yaşanan problem şu; uzun vadeli kullanımda kalıcı kısırlık harici çocuk sahibi olmak istendiğinde ve problem ile karşılaşan oldu mu? Forumda maalesef uzun süre kullananlara dek gelemediğim için sorunun yanıtını bulamadım.

  Bir çok çok forumu araştırdım tam kesin bir cevap bulamadım. Benim yetersiz araştırmam da etkili olmuş olabilir. Ancak bu konuda bilgili ve tecrübeli değerli forum okurlarımızdan deneyimlerini bekliyorum.

  Teşekkür ediyorum.

3
66
3
Paylaş
3 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Finasterid kullanırken bebek yapmak çok riskli bir hata olur. Çünkü bebek gelişimini olumsuz olarak doğrudan etkiler. İlacın prospektüsünü okuyun. Bu konuda mutlaka doktora danışmak gerekiyor.
  • Bende 8 ay kullanıp bıraktım çok bi etki etmedi yan etkileri oldu sonra normale dönüyor. 1 ay kullanımdan sonra normale dönmezse bırakmanı tavsiye ederim.
  • İlaç kullanmayı bırakmak zorundasın doktora git sor sperm kalitesini olumsuz yönde etkiliyor hatta çocuk gelişimi içinde sorun yaratabilir bu risk alınmaz
3 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.