Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Antiandrojen Kullanımı Finasterid mi minoxil mi hangisi daha etkili olur?

 • #4468

  Finasterid mi minoxil mi hangisi daha etkili olur?

  Arkadaşlar genetik kaynaklı saç dökülmesini önlemek için en etkili ilaç olan finasterid ve minoxil kullanmak uzun yıllar kullanılarak mevcut saçlar korunabilir, dökülmüş saçlar tekrar çıkabilir ve saç seyrekliği giderilebilir. Bu iki ilaç hakkında şöyl bilgiler var. Minoxidil çok etkili bir saç büyümesi uyarıcı ilaçtır. Finasterid ise dht adlı hormonu baskılayarak saç köklerinin küçülmesini önler. Genelde ikiside birlikte kullanımı yaygındır. Düzenli olarak en az 1 yıl ve daha fazla süre kullanılırsa uzun yıllar saçları koruma sağlıyor.

  Her iki ilaçta etkili ancak ikisinden birini sürekli kullanmak gerekirse hangisi daha çok faydalı olacaktır. Finasterid hemen etkili olmayabilir en az 1 sene kullanarak etkisi görülüyor. Minoxidil ise 6 ay içinde saçlardaki etkisi görülüyor.

  Bu konu hakkındaki fikirlerinizi merak ediyorum. Her iki ilacı da uzun yıllardır kullananlar vardır. Finasterid mi yoksa minoxil mi daha erkili olur? Etkileri hakkında değerli yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

2
36
3
Paylaş
2 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Tartışmasız minoxidil daha erkili olur finasterid bazı kişilerde etkili olmayabilir.
   Proscar 1 mg
   Pirdolin şampuan haftada 2 defa
   Medohbiotin 5 mg
   Saf minoxil losyon
   Kafein %3 losyon günde bir defa
  • Vallahi ikisini de kullanmak gerekiyor eğer saçlarınızı korumak istiyorsanız her iki ilacı da kullanacaksınız.
2 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.