Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Antiandrojen Kullanımı Finasterid kullanıp sonrasında çocuk sahibi olan var mı?

 • #3808

  Finasterid kullanıp sonrasında çocuk sahibi olan var mı?

  Merhaba arkadaşlar saçlarımda ki seyrelmeyi önleyemediğim için proscar kullanmayı düşünüyorum. Saçımla ilgili önceden pek çok bitkisel kürler, vitaminler ve losyonlar kullanmama rağmen herhangi bir sonuç alamadım.

  Yaşım 27 forumda bir çok konuyu okudum. Finasterid kullanmayı uzun bir süre 33-35 li yaşlara kadar kullanıp mevcut saçı korumayı düşünüyorum.

  Sormak istediğim en önemli soru şu; proscar uzun vadeli kullanılması gereken bir ilaç ve sonrasında çocuk yapılmak istendiğinde herhangi bir problem ile karşılaşan oldu mu?

  Maalesef bu konuda forumda anlaşılır bir bilgiyi bulamadım. Genelde kullananlar kısa süre 5-8 ay gibi kullanıp bırakmışlar. Belki ben yetersiz araştırma yapmış olabilirim. Ancak finasterid ve çocuk sahibi olmak konusunda bilgili ve tecrübeli değerli forum okurlarımızdan yardımlarını bekliyorum.

1
56
2
Paylaş
1 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Ben doktora sormuştum engel değil ama çocuk düşünen kişiler 2 ay önceden ilacın kullanımını mutlaka bırakmalı demişti.
1 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.