Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Antiandrojen Kullanımı Finasterid kullanımı sonrası pişman olan var mı?

  • #3605

    Finasterid kullanımı sonrası pişman olan var mı?

    Finasterid yada dutasterid ilacını uzun yıllar kullanıpta pişman olan var mı? Saç dökülmesini önlemede ne kadar başarılı sonuçlar veriyor? Yani bir sene yada 2 sene kullanmaya değecek kadar saç çıkarma etkisi varsa kullanmayı düşünüyorum. Benim saçlar norwood 3 derecede vertex bölgem açık değil ancak önler iyice seyrelmeye başladı. Ön saç çizgim iyide daraldı. Dutasterid yada finasterid birisini sürekli kullanmaya başlayacam. Etkisi olur mu olmaz mı tam yorumlardan anlayamadım. Kimisinde biraz saç çıkartmış ama kimisinde ise hiç etkisi olmamış yada var olan saçları korumuş. Benim istediğim dökülen saçları çıkartacak bir tedavi şekli belirlemek istiyorum. Tecrübeli arkadaşlardan bu konuda fikirler almak istedim. Önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.
2
60
3
Paylaş
2 yanıt dizini görüntüleniyor
    • Finasterid kullandım 2 sene ve daha fazla pişman olmadım saçlarımı korudu diyebilirim zaten dht inhibitör ilaçları en az 1 seneden fazla süre kullanınca etkilerini görüyorsun. Minoxille birlikte kullanılırsa daha hızlı etkileri görülür.
    • Ben kullandım pişman değilim kullandığın süre boyunca saçları koruyor. Ama bazı dönemler kullanmayı bırakmak zorunda kaldım.
2 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.