Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Antiandrojen Kullanımı Finasterid Kullananlar Memnun mu?

 • #4219

  Finasterid Kullananlar Memnun mu?

  Arkadaşlar merhaba yaşım 29 genel olarak saç seyrekliğim için 9 aydır 1/4 proscar finasterid kullanıyorum şuana kadar ilaçtan memnunum saçlarımda biraz sıklaşma yaptığını söyleyebilirim. Finasterid ilacını forumda kullananlar vardır mutlaka benim saçlar 6 senedir dökülüyor, ilk başladığında şakaklarda açılma olarak kendini gösterdi daha sonradan orta bölgelere doğru yayıldı. Bir yıldır rogaine foam kullandım, şakaklara azelderm ve tretin krem sürüyorum, biotin 5000 mcg hergün birtane alıyorum. Kullandıklarım baya etki etti vertex bölgesi ve üstlerde seyreklikler azaldı üstlerde kararmalar yaptı. Ancak etkisi zamanla azaldı şimdi tekrar pakdarou minoxidil kullanıyorum ama hiç etkisi olmuyor. Finasterid kullanmaya karar verdim ancak forumlarda bir çok kullanıcı yorumları okudum. Genel olarak etkisi olmadığını yazmışlar. Etkisi olmadığı gibi ön saç çizgisini de bozduğunu belirtmişler.

  Soruma gelecek olursam forumda finasterid kullananlar nasıl bir etki aldılar. Genel saç seyrekliğini gerçekten kapatıyor mu? Aklım çok karıştı bu ilacı kaç ay kullanıp etkisini görebiliriz. Uzun yıllar finasterid kullanıp sonuç alamayıp saç ektiren arkadaşlar var.

  Sizce finasterid kullanmaya değer mi? Benim amacım dökülen saçları tekrar çıkartıp mevcut saçları güçlendirmek. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor neler kullanmalıyım? Değerli yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

2
46
3
Paylaş
2 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Kullanmadan etkisi olup olmadığını bilemezsin finasterid bazı kişilerde saç incelmesi yapıyor sonradan bu durum geçer düzenli en az 1 sene kullanmak gerekiyor öyle 3-5 ay kullanıp bırakılırsa yarardan çok zarar verir.
  • Finasterid benim önleri her nedense çok döktü sık olan saçlarım 3 ay içinde seyrelme yaptı özellikle ön saç çizgisi bozuldu, saçların araları gözüküyor ne yapmalıyım bilgili arkadaşlardan önerilerini bekliyorum.
2 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.